Odkazy

verze pro tisk

Zdravé vaření na indukčním nádobí

22. červen 2011

I Češi už konečně poznávají, že vaření nemusí být jen nutností, ale také zábavou. Mnoho lidí si velmi rádo a často připravuje pokrmy doma. Domácí kuchyně a vaření jsou přeci jen nejpohodlnějším způsobem. Navíc se dá říci, že se začínáme také učit, jak připravovat nejen chutné, ale hlavně zdravé pokrmy, které využívají jen minimum tuků a surovin, jež nejsou pro náš organismus zrovna nejideálnější.

Zdravé vaření však není jen o používaných ingrediencích. Je dobré si také uvědomit, že k tomu, abychom si mohli připravit dobré a zdravé jídlo, musíme používat také kvalitní nádobí, na němž se nebudou potraviny připalovat a ztrácet svoje vlastnosti, vitamíny a další důležité látky pro tělo.

Zdravé vaření v moderním indukčním nádobí

V posledních letech se na trhu objevila celá řada nových druhů nádobí, která umožňují vařit mnohem zdravěji a také úsporněji. Jednou z posledních novinek je například titanové indukční nádobí, které má skvělé vlastnosti a navíc jej lze využít i na speciálních indukčních deskách, na něž například klasické titanové nádobí nemůžeme dát.

Titanové indukční nádobí

Titanové indukční nádobí je speciálně upravené tak, aby teplo sálané z vařiče šlo v maximální míře do hrnce či kastrolu. Na jeho titanovém dnu je využita ještě speciální feritická nerez, která tak umožňuje získat vlastnosti klasického nádobí z feromagnetického materiálu. Indukční titanové nádobí tak má všechny specifika klasického titanového nádobí, dá se však použít právě na moderní indukční vařiče, které jsou velmi energeticky úsporné, neboť sálají teplo rovnoměrně po celé varné desce a zároveň jej směřují intenzivně do dna nádobí, čímž je tak zabráněno jeho zbytečnému úniku. Je prokázáno, že kombinací indukčního vařiče a titanového indukčního nádobí se dá ušetřit při vaření až 20% energií, což rozhodně není málo. Naše kuchyně tak bude fungovat mnohem levněji.

Zdravé vaření na indukčním nádobí ocení určitě nejen naše rodina, ale i přátelé, které o víkendu můžeme pozvat na oběd či večeři. Nejen kuchařské umění, ale právě i kvalitní indukční nádobí nám pomůže připravit lahodné a zdravé pokrmy.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!