Odkazy

verze pro tisk

Domácí grilování: grilovat lze různé druhy masa a zeleniny

12. leden 2013

Součástí vybavení domácnosti a kuchyně může být také gril. Může se jednat o gril, který je vhodný spíše do interiéru, případně lze dnes pořídit také kvalitní gril na zahradu. Ať už doma máme jakýkoliv gril, je dobré jej často využívat. Odborníci na zdravou výživu nemají s grilováním příliš velký problém, naopak je vřele doporučují.

Ke grilování se možná hodí víc potravin, než si myslíte

Pokrmy, které připravíte na grilu, jsou totiž nejen chutná a svěží, ale také zdravá a hodnotná. Je však zapotřebí držet se určitých zásad, gril pravidelně čistit a používat vhodné ingredience a potraviny. Ne všechny potraviny jsou totiž pro grilování vhodné. Češi jsou však obecně ke grilování poměrně konzervativní, to znamená, že grily využívají zejména k přípravě pokrmů z ryb či vybraných druhů masa. Přitom se však domácí grily na využít pro přípravu mnoha dalších jídel.

Tipy na skvělá grilovaná jídla

Recepty na grilování lze dnes nalézt ve speciálních kuchařkách, které jsou k dostání v knihkupectvích. Využít však lze také moderní média, zejména internet, kde se to recepty na grilování jen hemží. Při bližším zkoumání tak velmi rychle zjistíte, že nemusíte neustále používat váš domácí gril jen ke grilování ryb, ale lze si udělat i takové lahůdky, jako jsou například kuře na paprice či grilovaná zelenina. Právě zelenina, která je upravená na grilu, je výtečnou lahůdkou a skvělým doplňkem k hlavnímu jídlu.

Pakliže se zaměříme na zeleninu, zjistíme, že se na gril hodí skutečně velké množství potravin. Ti z vás, kteří někdy ochutnali například grilovaný lilek či cuketu, jistě dobře vědí, o jakou delikatesu se jedná. Výborným a chutným pokrmem, který může být zvolen i jako hlavní chod, jsou pak třeba grilované žampiony, jako přílohu lze udělat grilované brambory. Nápadů, jak upravit zeleninu na domácím grilů, je opravdu velké množství. Není náhodou, že grilovaná zelenina se objevuje i v mnoha vyhlášených restauračních zařízeních.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!