Odkazy

verze pro tisk

Bezlepková dieta pro celiaky

31. leden 2012

Stále více lidí trpí nemocí zvanou celiakie. Jedná se o onemocnění, při které je organismus alergický na lepek. Jediným způsobem, jak se vyvarovat kontaktu s lepkem, je poctivě dodržovat bezlepkovou dietu.

Bezlepková dieta je v případě celiakie neprostou nezbytností. Je nutné ji bez výjimek dodržovat, jedině tak lze zabránit projevům nemoci.

Čeho se musí člověk s alergií na lepek vyvarovat

Bezlepková dieta znamená potřebu vyloučit z potravy lepek, tedy gluteny. Lepek je obsažen například pšenici, žitu a ječmenu. Veškeré potraviny, které tyto obiloviny obsahují, tak musejí z jídelníčku zmizet.

Dnes již existuje celá řada produktů, které neobsahují lepek. Zmíněné obiloviny by měly být nahrazeny kukuřicí, rýží či sójou, které lepek neobsahují. Mezi potraviny, které se dají při bezlepkové dietě bez potíží konzumovat, patří mimo jiné mléko, zelenina, vejce, maso, tuky a další.

Rozvoz bezlepkových jídel

V současné době již existuje celá řada specializovaných obchodů, které nabízejí výhradně potraviny bez lepku. V případě, že si sami nevíme rady s přípravou jídel, můžeme využít také například služby webu dietadodomu.cz, kdy si lze nechat přivést jídlo až domů. Bezlepková dieta je pak daleko snadnější a nehrozí, že by se strávník náhodou dostal do kontaktu s lepkem. Pro bezlepkovou dietu existuje také mnoho zaručených receptů. Lidé, které bezlepková dieta postihla, si musejí na jiný způsob stravování zvyknout, po čase jim bezlepková strava přijde již zcela normální.

I bezlepková dieta může být pestrá a chutná. Stačí jen vědět, co se smí a co nesmí. Pro celiaky, kteří nemají příliš v lásce vaření, se velmi hodí služby společnost dietadodomu.cz, díky níž si mohou bezlepkové jídlo nechat pravidelně rozvážet domů.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

CDKTyjbZyai2

sobota, 14. květen 2016
02:49

This snowman is adorable! I have had trouble with my ink ocolaicnslay staining my image after I have versamarked and embossed. I was wondering if I was doing something wrong and it happened to you this morning. Do you know why it does that sometimes? Good luck to all the USA people in choosing their President today! Thanks for sharing with us all Michelle.


posted by: CDKTyjbZyai2 (s82td52z(a)outlook.com) [Odpovědět]