Odkazy

verze pro tisk

Výběr kuchyňského dřezu: Vsadit na klasiku nebo zvolit moderní granitový dřez?

22. červen 2013

Při výběru kuchyňského dřezu máte poměrně hodně možností.

Asi nemá cenu pořizovat si dřez ze smaltu či jiných podobných materiálů, které jsou sice levné, nicméně jejich životnost není příliš vysoká.

Už po relativně krátkém čase ztrácejí svůj původní vzhled a barvu, dochází k jejich korozi a je nutné je tak již za pár let při každodenním využívání měnit.

Pakliže chcete kvalitní kuchyňské dřezy, pak zvolte klasické nerezové nebo v současnosti stále oblíbenější granitové.

Rozdíl mezi nerezovým a granitovým dřezem

Nerezové dřezy mají již poměrně vysoký standard. Při častém používání však celkem rychle ztrácejí lesk a je nutné je čas od času leštit.

To lze považovat za jejich hlavní nevýhodu. V tomto směru jsou daleko lepší variantou granitové dřezy, které ani při častém používání neztrácejí lesk a barvu.

Za velkou výhodu, kterou se mohou granitové dřezy do kuchyně pochlubit, je jejich mimořádná odolnost vůči vysokým teplotám.

Dřez z granitu nepoškodí ani nádobí, které je ještě rozpálené od vařiče, granit totiž dokáže vydržet i teploty přes 250 stupňů Celsia.

Hlavní výhody dřezů z moderních materiálů

Ať už zvolíte nerezové nebo granitové dřezy, máte jistotu, že budou dokonale homogenní. Jejich struktura je velmi pevná. Oproti zmíněným smaltovaným dřezům se nepoškrábají při prvním kontaktu s ostrými předměty. I po čase tak budou bez rýpanců a odřených míst.

Granitové dřezy objednávejte v obchodu supersektor.sk. Tento eshop nabízí dřezy v kvalitním provedení a designu. Krom toho nabízí i mnoho dalších produktů a potřeb do kuchyně a celé domácnosti, případně i na zahradu. Potřebujete-li například nové stoly, stoličky či lavice, zakoupíte je zde.

Do kuchyně samozřejmě patří mnohem více spotřebičů a věcí, které je třeba při jejím zařizování koupit. Komu chutná pravá zrnková káva, ten by měl mít v kuchyni také moderní kávovar s mlýnkem.

Komerční sdělení

-lod-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Petra

úterý, 25. červen 2013
12:29

Mám s granitovým dřezem vlastní zkušenosti. Dříve jsme také měli dřez nerezový, ale s granitovým jsem spokojená daleko víc. Stále vypadá jako nový. http://dumjehra.cz/kuchyn-jako-zdroj-nemoci/


posted by: Petra (petra45(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Olivie

úterý, 18. říjen 2016
10:39

Já jsem jednoznačně pro granit. Jsem s ním velmi spokojená a je to příjemná změna. Máme ho už 2 roky a zatím bez jakýchkoliv škrábanců. Myslím, že náš přežije...https://www.dobracena.cz/17891-thickbox_default/kuchynsky-drez-alveus-falcon-30-white-11.jpg


posted by: Olivie (olivia.kate(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Olivie

úterý, 18. říjen 2016
10:40

Pardon, tady:https://www.dobracena.cz/17891-thickbox_default/kuchynsky-drez-alveus-falcon-30-white-11.jpg


posted by: Olivie (olivia.kate(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Olivie

úterý, 18. říjen 2016
10:40

posted by: Olivie (olivia.kate(a)seznam.cz) [Odpovědět]