Odkazy

verze pro tisk

Úklid domácnosti: Jak správně uklízet kuchyni a zbavit se bakterií?

13. září 2013

Snad jen málokdo z nás má v oblibě úklid domácnosti. Nejvíce práce je přitom v kuchyni. Po vaření vám v dřezu zbude kupa nádobí, po lince se válejí zbytky jídel, koš přetéká a občas se objeví i něco na zemi. Na úklid kuchyně je dobrém zažít určitý postup tak, aby byl efektivní a rychlý.

Jak správně uklízet kuchyni? Nejprve umyjte nádobí. Tím se vám uvolní místo a můžete se pak lépe orientovat při dalším úklidu.

Uklízejte od shora dolů

Podobně jako při úklidu dalších míst v domácnosti i v kuchyni postupujte tak, abyste práci zakončili podlahou. Pokud rovnou děláte generální úklid, začněte s horními poličkami.

Pokud byste si nejprve uklidili spodek a teprve poté se vrhli na poličky nahoře, prach by spadl dolů a mohli byste začít znovu.

Zamezte množení bakterií

Při práci používejte kvalitní mycí a čistící prostředky, které dokáží likvidovat bakterie. Ty jsou v kuchyni vaším největším nepřítelem.

Čistota je v kuchyni zdaleka nejdůležitější. Uvědomte si, že se prach, špína a bakterie snadno mohou dostat do jídla. Taková představa vás jistě nepotěší.

Pokud pracujete s přípravky, používejte rukavice. Vyvarujete se tak přímému kontaktu s pokožkou.

Při úklidu zbytečně nespěchejte, snažte se nevynechat ani různá zákoutí a rohy.

Právě v nich se bakteriím daří nejvíce. Při úklidu odsuňte i zásuvky, židle, stůl a další nábytek, s nímž lze hýbat.

Na kompletní úklid kuchyně si určitě vyhraďte pár hodin, nejlépe o víkendu, kdy na to budete mít potřebný klid a nebudou vás rušit zbylí členové rodiny, které vyšlete někam na procházku.

Ve spolupráci s www.jakopravit.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

PqXweCsy3X

neděle, 19. březen 2017
02:17

At this point Vimeo's 1080p encoding looks to be vastly superior in terms of quality to YouTube's &quYT;4k"ooutube can't even get 1080p right as their encoders are decimating every other line, creating a half res "1080p" rather than displaying full 1080p.It's disappointing. |


posted by: PqXweCsy3X (2d31q0lz(a)outlook.com) [Odpovědět]