Odkazy

verze pro tisk

TZ: Showroom INDECO nabízí možnost 3D simulace kuchyně v reálných rozměrech

21. únor 2014

Kuchyň a její vnímání jako samostatné jednotky v domácnosti se v posledních letech velmi proměnily. V minulém století trávily ženy při přípravách jídel velkou část svého dne právě v kuchyni, důraz při jejím řešení byl kladen především na místo pro spotřebiče a také na maximální využití prostoru v omezených podmínkách, které byly dány staršími typy prostorových dispozic bytů.

Vaření se v novém tisíciletí stalo pro mnoho lidí nejenom nezbytnou povinností, ale především novou radostí a čas v kuchyni tráví střídavě všichni členové domácnosti. Zatímco dříve byla z praktických důvodů kuchyň často oddělena od ostatních místností, nyní, s pokročilejšími systémy odsávání par a pachů, je trendem sloučení kuchyně s jídelním a obývacím prostorem.

Při tomto dispozičním řešení je celá rodina v úzkém kontaktu a může spolu vzájemně komunikovat. Kuchyňský kout můžeme nově považovat tak trochu za výkladní skříň domácnosti, protože právě k tomuto místu stále častěji upínají rodinné návštěvy svoji pozornost, aby se inspirovaly.

Na trhu je téměř nekonečné množství možností v kombinacích barev, materiálů a tvarů, které mohou být v kuchyni použity. Pokud si tuto skutečnost uvědomíme, je jasné, že vybavení kuchyně tak, aby byla plně funkční a zároveň příjemně ladila se zbytkem domácnosti, není jednoduchou záležitostí a nevyplatí se ho uspěchat.

Překážkami při výběru vhodného vybavení mohou být především nedostatek času potřebného k nastudování novinek na trhu a absence designového cítění, protože právě na detailech, které bývají často opomíjeny nebo nedotaženy, záleží mnohdy nejvíce. Podle architektky Petry Svobodové je důležité vybrat si prvek, který chceme mít dominantní, a vše ostatní tomu podřídit.

Sladění barev a materiálů - možnosti

Řešením, jak bezchybně sladit barvy i materiály s okolním zařízením domácnosti a současně maximalizovat funkčnost komponentů, může být vyhledání bytového designéra, který je schopen poradit si s požadavky zákazníka.

Cena za jeho práci však může být pro řadu lidí příliš vysoká nebo s touto položkou není v rozpočtu na rekonstrukci počítáno vůbec, navíc ani výsledek práce odborníka nemusí dokonale odpovídat představám rodiny, která bude v domácnosti nakonec žít.

Další možností, jak přiblížit představu o nové kuchyni, je využití počítačové vizualizace kuchyně, kterou nabízí některá moderní kuchyňská studia, nevýhodami této služby ale jsou časová náročnost, ostych kupujících nebo neochota personálu při delší době strávené výběrem jednotlivých komponentů.

3D simulace - virtuální studio

Novinkou na trhu je však 3D simulace kuchyně v reálné velikosti, v originálu VDS Kitchen live kabina, prostřednictvím které lze jednoduše a přitom velmi přesně vizualizovat budoucí kuchyň. Jedná se o virtuální designové studio od společnosti EGGER, které je v současné době jako jediné v Evropě ke zhlédnutí v showroomu společnosti INDECO v Praze - Čakovicích.

Návštěvníci si mohou prostřednictvím 3D aplikace jednoduše promítnout svoji kuchyni v reálných parametrech včetně detailů, jako jsou úchytky, barvy, povrchy, podlahy apod., které lze měnit a kombinovat tak, aby byl dosažen požadovaný vzhled.

Výhody 3D simulace

Výhodami této nejmodernější formy projekce jsou především dosažení maximálního výsledného efektu (to, co návštěvník uvidí v kabině, může lehce přenést do prostoru ve své domácnosti), úspora času a možnost vidět každou drobnou úpravu v designu v reálném čase a obrazu.

„Obrovským přínosem je možnost vyzkoušet si v reálné velikosti i netradiční kombinace barev a materiálů, které na první pohled mohou vypadat bláznivě a klient by k nim nenašel odvahu,“ dodává architektka.

Tisková zpráva Focus Agency, s.r.o.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!