Odkazy

verze pro tisk

Topení dřevěnými briketami se vyplatí z mnoha důvodů

4. březen 2015

Kotle na tuhá paliva se v posledních letech vracejí do módy. A to i ve městech, kde mají majitelé možnost napojit se na centrální zdroje tepla. Vytápění domácností pomocí kotlů totiž vyjde levně. Pokud doma topíte dřevem, pak vězte, že už si nemusíte dělat zásoby štípaného dříví. Daleko efektivnější je zakoupit si balení dřevěných briket.

Dřevěné brikety jsou čistým dřevem, které je ovšem pod vysokým tlakem slisováno. Jde o ekologický produkt, což mnohé z vás jistě potěší. Neobsahují totiž žádné chemikálie v lepidlech a pojivech. Spalování vzniká čistý popel, který můžete využít například na zahrádce jako hnojivo k rostlinám.

Brikety mají minimální vlhkost

Hlavním důvodem, proč bych z vlastní zkušenosti doporučil dřevěné brikety, je vysoká výhřevnost. Dříve jsem k topení používal vlastnoručně naštípané dříví. To jsem však musel nechat minimálně 1 rok uschnout. Ani tak ale jeho vlhkost neklesla pod 20%. Zato u dřevěných briket je vlhkost dokonce pod 10%. co to v praxi znamená? Čím sušší dřevo je, tím má vyšší výhřevnost. Při vlhkosti 20% činí přibližně 14MJ/kg. Pokud je však vlhkost pouze 10%, stoupá výhřevnost paliva již na více než 16MJ/kg. A to je celkem výrazný rozdíl, nemyslíte?

Potěší malá spotřeba i nízká cena

Kromě výhřevnosti mě osobně dřevěné brikety potěšily také cenou. Představoval jsem si, že mě vyjdou mnohem dráž nežli kusové dřevo. Jenže za půltunové balení jsem zaplatil jen necelých 3.500 Kč. Vzhledem k výhřevnosti a tím pádem i nižší spotřebě se mi dnes vytápění dřevěnými briketami rozhodně vyplatí.

Dnes už nemusím řezat a štípat dříví dovezené z pily. Díky dřevěným briketám ušetřím spoustu času i námahy. Navíc jsou šetrné k mému kotli, který je ještě zánovní. Vyzkoušejte toto palivo a uvidíte, že mám pravdu. V nejhorším případě se po pár týdnech vrátíte ke svému způsobu vytápění.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!