Odkazy

verze pro tisk

Srovnání cen energií a změna dodavatele

15. květen 2012

Žádná domácnost se neobejde bez dodávek energií, tedy plynu či elektřiny. Pakliže bychom se nechtěli vrátit do pravěku, je nutné si zajistit dodavatele, který nám bude do domu přivádět elektřinu a plyn. Energie jsou potřebné pro vytápění domácnosti, dále pak například pro ohřev vody, vaření a používání domácích spotřebičů.

Ceny energií rostou a dále porostou

V posledních letech je však poměrně nepříznivé, že ceny energií letí neustále strmě vzhůru. Jen za poslední rok se ceny elektřiny a plynu hýbaly až o deset procent nahoru, což je už ve výdajích každé domácnosti velmi znát. Mnoho lidí už tak má hluboko do kapsy a tučnější složenky za energie jsou pro ně už neúnosné. Řešením může být změna dodavatele plynu či elektřiny. Na českém trhu dnes funguje již poměrně značné množství společností, které distribuují energie koncovým zákazníkům. Každý tak má možnost si vybrat tu nejvýhodnější nabídku, a to například prostřednictím webu www.topsrovnani.cz.

Srovnání cen plynu a elektřiny nám může pomoci při výběru dodavatele

Pro zjištění, jaký dodavatel by pro nás mohl být nejlepší, je dobré si provést online srovnání cen elektřiny a plynu na internetu, a to pomocí online kalkulačky. Po zadání základních údajů o naší spotřebě nám tato kalkulačka během chvilky zjistí, zda v našem regionu působí levnější dodavatelé plynu. Jestliže ano, pak můžeme ihned změnit dodavatele. Na webu Energetického regulačního úřadu, si můžeme zjistit, jaká úskalí jsou se změnou dodavatelů plynu spojena.

Porovnání cen plynu a následná změna dodavatele nám může ročně ušetřit až několik tisíc korun. Rizika, že „šlápneme“ při výběru vedle, jsou právě díky online kalkulačce minimální. Domácnosti, které na změnu dodavatele přistoupily, jsou v drtivé většině spokojeny. Při výběru dodavatele elektřiny samozřejmě nejvíce rozhoduje cena za kWh.

Kde srovnat ceny energií

Levnější platby za plyn či elektřinu, ušetření peněz, spolehlivé dodávky energií - to jsou jen některé důvody, proč se vyplatí zjistit si na základě online srovnání cen plynu, zda není vhodná doba přejít k jinému dodavateli. Srovnání lze provést například na internetovém portále TopSrovnaní.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!