Odkazy

verze pro tisk

Správné rozmístění kuchyňské sestavy

9. červen 2013

Pořídit si kuchyňskou sestavu není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Mnozí majitelé domácností vybírají kuchyňskou linku a další prvky sestavy zejména podle ceny, což se pak odráží na tom, že sestava není praktická a dostatečně variabilní.

Variabilní kuchyňské linky a celé sestavy, které jsou dnes nabízeny v obchodech, umožňují vytvořit si prostor kuchyně přesně na míru a dle potřeb. Trendy ukazují, že dnes je mnohem praktičtější rozmístit kuchyňskou sestavu tak, aby byla v rovných linkách.

Moderní jsou kuchyňské sestavy rovných linek

Dříve oblíbené rozmístění do tvarů písmen U nebo L je dnes z praktického hlediska již dosti nevyhovující. Souvisí to s tím, že v kuchyni neustále přibývají nové a nové spotřebiče, pro které při klasickém rozestavení do tvaru písmene L nebo U není dostatek místa.

Pakliže však kuchyňskou sestavu rozmístíte do vodorovné linky, případně dvou souběžných linek, vznikne pro tyto spotřebiče daleko více místa.

Zároveň budou všechny potřeba a spotřebiče dobře dostupné, takže při vaření nebudete muset neustále obíhat kuchyňskou linku a otáčet se okolí ní.

Pozor na rozmístění pracovních ploch kuchyňské linky

Při zařizování kuchyňské sestavy je důležité správné rozmístění jednotlivých ploch. Například sporák by měl být umístěn tak, aby po obou jeho stranách byla pracovní či odkládací deska. Dále musí kuchyňská linka obsahovat také přípravnou část.

Důležité jsou správné rozměry kuchyňské sestavy

Variabilní kuchyňské linky se dají pořídit v mnoha provedeních, s různým počtem skříněk a poliček, které slouží k uskladnění nádobí a dalších kuchyňských potřeb.

Při rozmístění kuchyňské sestavy je potřeba brát v potaz jejich rozměry a výšku. Špatně zvolená výška pracovní desky u kuchyňské linky způsobí, že při delší přípravě jídel nás budou zbytečně bolet záda, nohy a krk, neboť se budeme ohýbat.

Kuchyňská linka z kvalitního materiálu

Kuchyňské linky a celé sestavy se dnes vyrábějí nejen z klasických dřevěných materiálů, oblíbeným materiálem je například lamino. V tomto provedení je vyrobena třeba kuchyňská linka Ramona, pro jejíž výrobu bylo použito kvalitní DTD lamino.

Tato kuchyňská linka působí velmi elegantně, ale hlavně je praktická a velmi dobře je zde vyřešena pracovní plocha. Kuchyňská linka Ramona a další kuchyňské sestavy jsou k prodeji v internetovém obchodě nabytek-elegance.cz.

Komerční sdělení

obs-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!