Odkazy

verze pro tisk

Porovnání energií: Jak na levný plyn a elektřinu?

31. prosinec 2012

Energie k životu potřebujeme, a pokud nepoužíváte plyn, tak elektřinu určitě ano. Udělejte si srovnání cen plynu a elektřiny. Existuje způsob, jak ušetřit na energiích i v době, kdy všechno zdražuje. Je to velmi jednoduché, stačí změnit dodavatele.

Jak celý proces probíhá? Není to složitá záležitost. Základním a samozřejmě i nejdůležitějším předpokladem je, že již víte, k jaké společnosti přejdete. Pokud jste ještě neučinili tento krok, tak nevadí. My vám poradíme, co udělat. Na internetu je mnoho informací a to platí i pro změnu dodavatelů. Využijte online kalkulačku, ta vám rychle a pohodlně ukáže nejvýhodnější nabídky pro vás. Poté už stačí si jen mezi zobrazenými společnostmi vybrat.

Na začátku si musíte zvolit, zda chcete kalkulačku pro srovnání dodavatelů plynu či elektřiny. Pak zadáte parametry, které jsou potřeba a jen si počkáte na výsledek. Vidíte, je to opravdu velmi jednoduché a přitom můžete tímto procesem ušetřit ročně až několik tisíc korun do rodinného rozpočtu.

Co byste měli vědět

Hned jak se rozhodnete pro změnu dodavatele, tak mějte na paměti, že ji lze provést jednou za půl roku a to právě po šesti měsících odběru energie od stávajícího dodavatele. Skutečná doba se však ve finále může prodloužit na základě výpovědní lhůty. Pokud se tedy rozhodnete změnit dodavatele, tak nejdříve zkontrolujte výpovědní lhůtu, abyste věděli, s čím počítat. S novým dodavatelem můžete podepsat smlouvu i s plnou mocí. Což znamená, že celý přechod by měl vyřešit za vás a vy se tak bude užívat téměř bezstarostné úspory.

Dále je dobré vědět, že změna dodavatele musí probíhat zdarma, a pokud neporušíte právě výpovědní lhůty, tak byste neměli nic platit.

Plyn: spotřeba 6 MWh

  1. Plynule.cz: 9 255 Kč
  2. E.ON Energie: 9 269 Kč
  3. Elimon: 9 302 Kč

Elektřina: spotřeba 2 500 kWh

  1. Amper Market: 12 108 Kč
  2. 3-E Europe Easy Energy: 12 353 Kč
  3. ČEZ Prodej: 12 727 Kč

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!