Odkazy

verze pro tisk

Pivo jako od výčepního si díky výčepnímu zařízení dopřejete i doma

11. květen 2015

Máte rádi točené pivo a chtěli byste si ho dopřát i doma? V současné době to není vůbec žádný problém, stačí si pořídit domácí výčep a koupit sud.

I kvalitní a téměř profesionální výčepy jsou totiž dnes cenově dostupné. Ve špičkových provedeních se dají pořídit za cenu pod 10 000 Kč. Kompletní sestavy navíc obsahují jak chlazení, tak i veškeré potřebné příslušenství.

Jak vybrat domácí výčep na pivo?

Při výběru domácího výčepu si dejte pozor na to, jaký typ narazeče budete potřebovat. Většina tuzemských pivovarů využívá sudy, pro které je zapotřebí mít k dispozici naražeč typu BAJONET. Méně využívané jsou pak ploché a takzvané KOMBI narážecí hlavy.

Abyste si dopřáli skutečně kvalitní točené pivo, záleží i na výběru chlazení. Pro domácí využití postačí kontaktní typ chlazení, které oproti plně profesionálním zařízením nevyužívá vodní lázeň. Kontaktní chlazení přesto dokáže vychladit nápoj během pár minut. Nemusíte tak mít strach, že po pár vytočených půllitrech bude pivo teplé. Výhodou je také fakt, že s tímto typem chlazení nemáte prakticky žádné starosti s údržbou, protože je velmi jednoduchá.

Tipy na nákup výčepu pro domácí použití

Pro domácí použití doporučujeme například výčep PYGMY 20/K komplet. Jedná se o ideální výčepní zařízení, které se hodí třeba pro menší oslavy a zahradní párty.

Tento výčep dokáže bez dlouhých prodlev vytočit pivo až pro 12 osob. Celý komplet obsahuje kromě samotného výčepního zařízení ještě odkapní misku, dvě dvoumetrové hadice, klíč na výčepní kohouty, rychlospojky a naražeč typu BAJONET.

Pokud preferujete pivo z pivovarů, které využívají sudy s narážecí hlavou typu KOMBI, pak si pořiďte třeba PYGMY 20/K komplet KOMBI. Vybavení je stejné jako u prvně jmenovaného výčepního zařízení, sestavy se liší pouze v typu naražeče.

Výčepní zařízení
Výčepní zařízení

Točené pivo z vlastního výčepu vás vyjde levněji než pivo v restauraci

Točené pivo má zcela jiný říz než lahvové. Není proto divu, že stále roste poptávka po výčepních zařízeních jako zahradních a kuchyňských potřebách.

Výhodou je, že za pivo z domácího výčepu nemusíte platit tak vysokou cenu jako v restauraci. Zatímco v hospodě vás dnes pivo vyjde klidně až na 30 Kč, „domácí“ točené stojí mnohem méně. Padesátilitrový sud se totiž dá běžně pořídit kolem 1 500 Kč.

Samozřejmě je nutné počítat s počáteční investicí do výčepu. Ta se však při častém využívání poměrně rychle vrátí. A hlavně už nemusíte pro točené pivo běhat do restaurace a nechat si jej čepovat třeba do PET lahví.

I zkušení pivaři budou s domácím výčepem spokojeni. Stačí si jen do domácnosti vybrat dostatečně kvalitní zařízení. Zmíněné dva typy výčepů pořídíte v internetovém obchodě pygmy20k.cz, který nabízí i další varianty. Nechybí ani komplet výčep s plochým naražečem.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!