Odkazy

verze pro tisk

Pěstujte bylinky doma: Potřebujete k tomu jen málo

9. listopad 2015

Tradiční česká ani cizí gastronomie se neobejde bez nejrůznějších druhů bylinek. Ideální je, pokud do jídel, která připravujete sobě a svým blízkým, přidáváte vždy čerstvé bylinky. Nejlépe z vlastní zahrádky. Co ale dělat, pokud bydlíte v panelovém bytě bez zahrádky a balkonu? Nezoufejte, pěstovat je bez problémů můžete přímo doma. Stačí k tomu jen pár věcí.

Většina bylinek není příliš náročná na pěstování, potřebuje minimum péče k tomu, aby vám doma krásně vyrostla a následně potěšila vaše chuťové buňky.

Světlo a teplo bylinky milují

Důležité je, aby bylinky, které pěstujete doma, měly dostatek světla a také tepla. V bytě k tomu najdete ideální podmínky za oknem, které směřuje na světelnou stranu. Čím více sluníčka, tím lépe, rostlinky potřebují přímé světlo. Přes den je klidně můžete dát na parapet. Pozor ale na to, aby je sluníčko nespálilo, což hrozí hlavně během letních veder.

Samozřejmě potřebují také dostatek závlahy. Většinou se to však se zálivkou nesmí přehánět. Půda, v níž jsou zasazené, nesmí být příliš vlhká a přehnojená.

Důležitou roli hraje volba květináče

Kromě zálivky, vhodné zeminy s rašelinou, hnojiva, světla a tepla samozřejmě nesmíte zapomenout na kvalitní truhlík či květináč. Nejlepší je, pokud si domů pořídíte speciální květináče na bylinky, které jsou uzpůsobené velikosti bylinek. Ty v nich díky tomu vydrží až do sklizně.

Květináče se navíc do bytu hodí i jako estetický doplněk a dekorace, pokud je zvolíte ve vhodné barvě a materiálu. Velmi pěkně působí kupříkladu keramické květináče. Pořídit si je můžete v internetovém obchodě iFantazie.cz, který nabízí celou řadu variant. Najdete zde květináče vhodné na vysazení a pěstování petržele, bazalky a pažitky. Dají se ale samozřejmě použít na celou řadu dalších oblíbených bylinek, které máte rádi a chcete je mít v kuchyni pro vaření k dispozici čerstvé, nekupované draze v obchodech.

-ifa-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Mirka

čtvrtek, 29. prosinec 2016
19:35

Doma pěstuju spoustu bylinek :) Jídlo pak chutná o tolik lépe, když do něho přidáte čerstvé bylinky a zároveň jsou skvělou dekorací :) nádherné květináče mají na www.favi.cz :)


posted by: Mirka (m.slabochova(a)seznam.cz) [Odpovědět]