Odkazy

verze pro tisk

Moderní kuchyně: Dbejte na prostor i dostatek světla

21. květen 2013

Při zařizování kuchyně si dejte pozor na několik zásadních věcí tak, aby místnost byla skutečně dobře využitelná a cítili jste se v ní během pobytu a přípravy pokrmů dobře.

Mezi důležité záležitosti, které při vybavování kuchyně nesmíte opomenout, patří kvalitní osvětlení a také volnost pohybu po místnosti.

Rozmístění nábytku v kuchyni

Z hlediska prostoru je pro moderní kuchyně důležité, aby zde byly spotřebiče a příslušný nábytek rozmístěny tak, aby hospodyňce nepřekážely v jejím pohybu. Neustálé zakopávání o nějaké předměty přináší jen problémy, snadno se pak při přípravě jídla stává, že se něco rozbije, vylije nebo jinak poškodí.

Zdaleka nejdůležitější je dostatečný prostor u kuchyňské linky, která tvoří dominantu každé kuchyně. Zde by měl vzniknout takový volný prostor, který bude umožňovat zcela bezproblémový pohyb.

Kuchyňské spotřebiče mějte všechny na dosah

Snadno se z prostoru kuchyňské linky musíte dostat i do zbylé části místnosti. Zároveň je však nutno říci, že je z praktického hlediska dobré, když jsou všechny běžně používané kuchyňské spotřebiče a potřeby navzájem v blízkosti. Hospodyňka má pak vše po ruce a nemusí zbytečně běhat po kuchyni jako splašená.

Jídelní stůl v kuchyni

Z hlediska prostoru kuchyně je také vhodné zmínit umístění jídelního stolu. Ten je vhodný spíše jen do větších kuchyní. V malém bytě by totiž zabíral příliš místa.

Pakliže bydlíte v bytě, kde má prostor kuchyně pouze malé rozměry, zvolte namísto klasického jídelního stolu třeba jídelní kout či bar se stoličkami, kde se dá také v klidu najíst.

Osvětlení kuchyně

Důležitým faktorem, který je nutný instalovat do kuchyně, je také vhodné osvětlení.

Nepostačí pouze klasické centrální osvětlení v podobě lustru, který je umístěn ve středu místnosti. Při práci u kuchyňské linky by se tvořil stín, což by mohlo značně ztěžovat vaší činnost. Proto je dobré počítat i s instalací doplňkového osvětlení v podobě zářivky u kuchyňské linky.

Lze využít i moderní druhy osvětlení, například LED světla, která lze rovněž umístit do blízkosti linky. Díky tomu bude příprava pokrmů i ve večerních hodinách mnohem příjemnější.

O tom, jak krásně může vypadat prostor kuchyně, se můžete přesvědčit tak, že podíváte na nějaké fotografie- viz kuchyně fotogalerie.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!