Odkazy

verze pro tisk

Ložní povlečení: Jaké vlastnosti má mít?

16. květen 2014

Při výběru ložního povlečení hraje roli nejen jeho vzhled, ale především to, jaké pohodlí vám dopřeje. Kdo by také chtěl spát v povlečení, které bude nepříjemné na dotyk, rychle se ušpiní, ba dokonce způsobí nějaké alergické reakce. Pojďme si tedy nastínit, jaké základní vlastnosti by mělo mít.

Antialergenní vlastnosti

Povlečení do postele se dnes vyrábí z vícera materiálů. Nejoblíbenější je stále klasická bavlna, respektive bavlněná příze. Je to dáno tím, že tento materiál má obecně velmi dobré vlastnosti. Je hygienický, nezpůsobuje žádné alergické reakce.

Měkkost

V posteli oceníte také jeho měkkost. Právě ta je pro tento typ produktu velmi důležitá. Obzvláště to platí tehdy, jde-li o povlečení pro děti. Děcka totiž mají mnohem citlivější pokožku. Proto příliš nedoporučuji volit drsnější materiály či nějaké umělé náhražky.

Životnost

Další důležitou vlastností, kterou musí kvalitní povlečení na postele splňovat, je jeho odolnost vůči poškození. V případě, že si zakoupíte produkt, který bude vyroben z nekvalitního materiálu, už po pár měsících a několika vypráních jej budete nuceni hodit do koše a pořídit si nové. Špičkové povlečení z bavlny, případně i moderních variant (egyptská bavlna, satén, krep apod.) naopak může sloužit klidně i několik let.

Barevná stálost materiálů

Kvalita materiálu hraje roli také v barevné stálosti povlečení. Jedině tehdy, pořídíte-li si skutečně dobrý produkt, udrží si i po mnoha vypráních svoji původní barvu. Hodně přitom záleží samozřejmě i na způsobu praní a volbě pracích prášků či aviváží.

Nákup ložního povlečení

Nabídka povlečení je dnes skutečně rozmanitá. Přesvědčit se o tom ostatně můžete v internetovém obchodě DomácíPohoda.cz. Tento eshop nabízí ložní povlečení pro děti i dospělé, a to z různých materiálů. Zakoupíte tak zde nejen klasiku v podobě hladké bavlny, ale také flanelové či krepové povlečení, které je díky své lehkosti a vzdušnosti mimořádně vhodné pro horké letní dny, kdy se nechcete v noci pod dekou potit.

Ze zdravotního hlediska v každém případě doporučuji zvolit takové povlečení, které bude dostatečně prodyšné, bude takzvaně „dýchat“.

Jaké máte zkušenosti s nákupem ložního povlečení a které byste doporučili? V případě, že si s výběrem nevíte rady, navštivte eshop domacipohoda.cz. Určitě si zde vyberete.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!