Odkazy

verze pro tisk

Kuchyně ve stylu Feng Shui

10. říjen 2010

Kuchyně je pro většinu lidí srdcem domova. V posledních letech však doznaly trendy zařizování kuchyně mnoha změn. Kuchyně jsou dnes vzdušnější, užívají se výraznější barvy, velký důraz se klade na účelnost a praktičnost. Jak tedy kuchyň správně zařídit?

Kuchyně ve stylu Feng Shui

Zajímavou alternativou při zařizování kuchyně se stalo dodržování zásad Feng Shui. Jedná se o čínské učení, které pomáhá uvolňovat v domácnosti energii a zpříjemňuje tak jeho obyvatelům život. Pro Feng Shui je kuchyně zcela zásadním prostorem, protože je sídlem bohatství a zdraví.

Sporák (oheň) zastupuje bohatství, a jako takový by měl být udržován v dobrém stavu. Oheň je zároveň protikladem vody a je proto důležité dbát na vzájemnou pozici dřezu a sporáku. Nikdy by neměly být proti sobě, protože dle Feng Shui toto rozmístění vede k hádkám v rodině.

Je-li feng shui vaší kuchyně čisté, zářivé a vlídné, je takové i srdce vašeho domova. Péče a pozornost, kterou věnujete zkrášlení této důležité části vašeho domova, vytváří mocnou a pozitivní energii, která podporuje zdraví a prosperitu celé vaší rodiny.

Využití prostoru

Základem všeho je samozřejmě prostor. Pokud máte rodinný dům, můžete se pravděpodobně při navrhování kuchyně značně rozmáchnout. Zoufat ale nemusíte, ani pokud obýváte pouze panelákový byt. Existují totiž různé „vychytávky“, které nahradí hned několik přístrojů a nezaberou téměř žádné místo.

Originální výzdoba kuchyně

Dalším specifikem při navrhování moderní kuchyně je důraz ne detail. Může jím být zajímavá tapeta nebo originální utěrky.

Pokud jste však spíše prakticky založení, poohlédněte se po nějaké funkční perličce, která nejen že ohromí vaše návštěvy, ale zároveň vám bude spolehlivě sloužit. Jako skvělou ukázku vám nabízíme Marinovač. Nejen že v něm marinované potraviny chutnají nebesky, ale dozajista upoutá každého, kdo d vaší kuchyně zavítá.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Yq1SrqVUU7El

sobota, 18. březen 2017
11:08

Ah, i see. Well th'tas not too tricky at all!"


posted by: Yq1SrqVUU7El (p41zazbb5o(a)outlook.com) [Odpovědět]