Odkazy

verze pro tisk

Kuchyně v rustikálním stylu: Originální starožitný design nábytku a spotřebičů

20. květen 2013

Chcete si doma zařídit prostor kuchyně v originálním stylu tak, aby místnost nevypadala tuctově jako odněkud z katalogu? Pak zvolte nábytek a spotřebiče, které jsou vyrobeny v rustikálním stylu.

Zvolit nábytek rustikální podoby je skutečně originální variantou. Kuchyně tak dostane zcela jiný vzhled, než na který jste doposud byli zvyklí.

Nábytek, který působí dojmem, že pochází z dob našich babiček

Před tím, než se do zařizování kuchyně pustíte, je dobré si nejprve říci, co se vlastně skrývá pod pojmem rustikální nábytek. Jde o druh nábytku, který je tvořen převážně z přírodních materiálů, zejména dřeva.

Dřevěný rustikální nábytek má zcela jedinečnou podobu. Přestože se jedná o moderní nábytek, hned na první pohled zaujme svým zastaralým vzhledem, ovšem jen v dobrém slova smyslu.

Pocit starožitnosti je zde vytvořen uměle, při výrobě nábytku se využívají technologie, které napomáhají jeho „umělému“ stárnutí. Pomocí patiny či jiných metod je docíleno toho, že nábytek vypadá, jako by pocházel z dob vašich babiček. Typická je pro něj například hrubost materiálu, masivnost a zároveň i odolnost a pevnost.

Druhy rustikálního nábytku do kuchyně

Rustikální nábytek se dá pořídit v mnoha podobách a provedeních. Nejčastěji se v kuchyni objevují zejména jídelní sety z masívu, které mají rustikální charakter. Nábytek tohoto typu však mohou tvořit také různé poličky, skříňky a další kousky.

Hodí se nejen do kuchyně, ale i do dalších místnosti, kde chcete navodit pocit venkova a jakési starožitnosti.

Při zařizování rustikální kuchyně lze zvolit i přímo vybrané kuchyňské spotřebiče, které pomohou dotvořit atmosféru dřívějších dob. Typicky se jedná třeba o chladničky, jež jsou sice naprosto moderní a funkční, nicméně na první pohled působí jako vystřižené z let minulých.

Totéž lze provést i v případě sporáku, v rustikální kuchyni se může objevit třeba i klasická pec, možností je zkrátka opravdu hodně.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.75 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!