Odkazy

verze pro tisk

Každá domácnost má možnost změnit svého dodavatele plynu a elektřiny

27. prosinec 2011

V minulých dnech jsme mohli zaregistrovat, že nás v příštím roce opět nemine zdražení energií. Cena plynu i elektřiny vzroste o několik procentních bodů. U elektřiny se nakonec předpokládá menší nárůst cen, i to však rozhodně není pro běžné domácnosti příznivou zprávou.

Elektřina i plyn pro domácnosti zdražuje

Dodavatelé plynu a elektřiny zvýšením cen reagují na slabší korunu i na další vlivy. To, že se energie zdražují minimálně jednou do roka, je už v našich končinách zcela běžnou praxí. Stále větší počet domácností tak volí pragmatický způsob, díky němuž nemusí pohyb cen směrem nahoru výrazněji zaznamenat. Tím způsobem je změna dodavatele plynu či elektřiny.

Jak se vyhnout zdražení energií

V České republice působí poměrně velké množství společností, které energie domácnostem nabízejí. Jen u elektřiny se jedná o více než patnáct subjektů, kdy každý z nich nabízí několik variant svých produktů. Pokud si tak porovnáme ceny jednotlivých společností, můžeme snadno dojít k závěru, že změna dodavatele elektřiny ( a potažmo i plynu) se nám vskutku vyplatí. Za elektřinu se díky tomuto způsobu dá dokonce i ušetřit, a to až v řádu několika tisíc korun ročně. Pakliže elektřinu či plyn využíváme v domácnosti k vaření i vytápění, pak se může jednat opravdu o nemalé částky.

I statistiky jednotlivých společností hovoří o tom, že změnu dodavatele energií zvolilo v letošním roce mnohem více lidí, nežli tomu bylo v minulosti. A tento trend se dá očekávat i v následujících měsících.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!