Odkazy

verze pro tisk

Jak vytvořit rustikální kuchyni?

5. prosinec 2014

Chystáte se na kompletní zařizování či rekonstrukci kuchyně a vybrali jste si, že bude v rustikálním stylu? Pak je dobré vědět, jak takové kvalitní české kuchyně ve venkovském duchu vlastně vypadají a čeho je třeba se při jejich realizaci držet.

Klasické kuchyně se někomu mohou zdát jako nudné. Oživit je lze jednak výběrem jiných materiálů, jejich barevnou kombinací a dalšími prvky. V případě rustikální kuchyně hrají významnou roli následující prvky.

1. Materiály

Pod pojmem rustikální kuchyně si představte místnost ve venkovském stylu, který byl běžný za dob našich babiček. To ale neznamená, že zde nebudou moderní prvky a spotřebiče. Pouze celkový dojem bude navozovat lehce retro atmosféru.

Vhodnými materiály pro vytvoření místnosti v rustikálním stylu jsou ty, které mají přírodní původ. Prim v tomto směru hraje masivní dřevo, z něhož lze vyrobit kupříkladu levné pracovní desky do kuchyně.

Kromě dřeva se do rustikální místnosti skvěle hodí také přírodní kámen, a to nejen pro vytvoření levné pracovní desky do kuchyně, ale například i k realizaci pultíku, který může sloužit jako minibar.

Jak masivní dřevo, tak i přírodní kámen působí velmi útulně. U dřevěných materiálů je výhodou také to, že na vás dýchnou příjemným teplým dojmem. Rázem tak docílíte přesně toho efektu, po jakém jste toužili v okamžiku, kdy jste se pustili do realizace rustikálně vzhlížející místnosti.

I výše uvedené materiály je ale vhodné zvolit v určitém specifickém provedení. Dřevo působí rustikálním dojmem zejména v okamžiku, kdy jeho povrch bude proveden s patinou.

2. Doplňky

Představte si kuchyni za dob vašich babiček. Nebyly to pouze jednoduše vybavené místnosti. Onu kouzelnou atmosféru totiž dotvářely i různé doplňky a detaily. Jednoduchým příkladem, jak toho docílit, je třeba vytvoření poliček, do nichž umístíte porcelánové hrníčky. I takovýto detail přispěje k rustikálnímu vzhledu kuchyně. Ideální je, pokud si tyto produkty sami vyrobíte. Můžete se také porozhlédnout ve starožitnictvích a bazarech. Možná budete překvapeni, kolik zajímavých věcí se tam dá do dnešní kuchyně pořídit.

3. Barevné provedení

Kuchyně v rustikálním stylu má hrát barvami. Nikdy nedocílíte takového efektu, pokud bude veškeré vybavení v jedné barvě. Nebojte se experimentovat. V případě, že si s výběrem materiálů a barev nebudete vědět rady, obraťte se na specialisty, kteří vám rádi poradí. Dobré služby v této oblasti nabízí společnost Nábytek Sprint Havířov. Ta nabízí moderní i klasické kuchyně za výhodné ceny, s jejichž výběrem vám poradí. Více informací naleznete na webových stránkách http://www.nabyteksprint.cz. Produkty lze zakoupit přímo v obchodě společnosti. Ti z vás, kteří to mají do Havířova či Ostravy, kde jsou prodejny, přeci jen daleko, mohou využít nákupu zboží online.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!