Odkazy

verze pro tisk

Jak vytvořit kuchyni snů? Tipy odborníků na interiérový design z IKEA

8. duben 2011

Kuchyně se dá finančně nenáročně inovovat mnoha způsoby. Pomocí drobných změn kompletně změníte styl kuchyně a vytvoříte v ní funkčnější, účelnější prostředí.

Nový svěží vzhled

Sem přidejte nová dvířka, tam zas menší úchytku a – voilà! – pět let stará kuchyně se proměnila v tu, po které toužíte teď.

Celková transformace bez renovace. Vyměňte všechna dvířka, nebo jen některá, a čela zásuvek. Vyberte si cokoli mezi vysokým leskem a dřevěnou dýhou, kombinujte barvy nebo masivní dvířka s prosklenými.

Dvířka ABSTRAKT, která jsou dostupná v bílé, šedé a červené barvě, můžete snadno kombinovat s řadou barev i s dvířky RUBRIK.

I tak drobná věc jako úchytka může do celkového vyznění místnosti výrazně promluvit. Navíc je to na výměnu jedna z nejsnazších věcí. Vzdálenost mezi otvory je u většiny úchytek IKEA stejná, takže se dají zaměňovat a vyměňovat, aniž byste museli do nábytku znovu vrtat.

Pokud nechcete změnit celkový vzhled kuchyně, ale chcete ji přizpůsobit ročnímu období, můžete si pohrát s barvami. Vyměňte kuchyňské doplňky, utěrky nebo květináče na oknech. I malá změna může atmosféru v kuchyni oživit.

Uvnitř ještě chytřejší

Nová kuchyně může být té staré podobná, ale přitom může fungovat mnohem lépe.

Už nemusíte vyklízet celou skříňku, abyste se natáhli pro mísu vzadu. Nahraďte staré skříňky s policemi výsuvnou spíží nebo zásuvkami. Poskytují o věcech lepší přehled a usnadňují vám manipulaci s obsahem.

Saháte pro metlu, ale vytáhnete vývrtku? Díky organizérům v zásuvce najdete všechno, co jste tam uložili, a to na svém místě.

Funkčnější prostor

Přeplněné pracovní desky, zašpiněné kuchařky a hromady všeho možného – takhle asi kuchyně snů zrovna nevypadá. Pořádek do ní vnesou další pracovní plochy a úložná řešení.

Více místa na pracovní desce získáte, když zavěsíte kuchyňské náčiní, bylinky a další na stěnu. Závěsný systém na stěně vám poskytne více místa na krájení na pracovní ploše a umožní vám celkově lepší organizaci. Police a lišty můžete umístit takřka kamkoli; délka se dá přizpůsobit úložným možnostem.

Ekologicky udržitelnější kuchyně

Do jedné popelnice už se všechno dávno nehází. Recyklace jedné hliníkové plechovky vyrobí dost energie na tříhodinový provoz televizoru. Naše koše na tříděný odpad vám recyklaci usnadňují. Můžete je dát pod dřez, na stěnu nebo na podlahu; navíc se snadno udržují čisté. Zjistěte si, co všechno se dá v místě vašeho bydliště recyklovat.

Snižování odpadu v kuchyni neznamená jen vyhodit krabici od špaget do kontejneru na papír. Začněte rovnou jídlem, které vaříte. Když si zřídíte kompost, nikdy nebudete muset zbytky jídla vyhazovat – předají živiny zahradě. A zbytek večeře můžete přece uložit do dózy – a máte chutný oběd na zítřek do práce! Je to lepší pro životní prostředí a také to skvěle chutná.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!