Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat záclony do kuchyně?

29. listopad 2013

Nejen do místností typu obývací pokoj či ložnice se hodí záclony. Jsou výborným doplňkem k oknu také do kuchyně. Při jejich výběru je ale potřeba brát v potaz, že tato místnost slouží především k vaření a je tak nutné, aby byla dostatečně osvětlena.

Barva záclon

První rada tedy logicky míří na barvu záclony. Kuchyňské záclony volte spíše ve světlejších barvách tak, aby skrz ně přes den mohlo pronikat světlo zvenčí. Pokud zvolíte příliš tmavé záclony, budete mít v místnosti šero, ba dokonce tmu a to vás bude nutit při přípravě jídel u kuchyňské linky neustále svítit. To se pak negativně projeví ve zvýšené spotřebě elektrické energie. Záclony v kuchyni nemají mít stínící účinek, slouží spíše jako dekorativní prvek.

Nebojte se použít klidně klasické bílé záclony. Právě ty se do kuchyně výborně hodí. Zvolit lze samozřejmě varianty s různými třásněmi a okrasnými prvky, díky nimž záclony nebudou vypadat tak fádně.

Materiály

Druhá rada se týká materiálů. Vzhledem k tomu, že v kuchyni vznikají výpary spolu s tím, jak vaříte, je nutné zvolit takový typ záclony, který bude odolnější a zároveň lehce pratelný. Zároveň doporučuji zvolit spíše lehké a vzdušné materiály.

Velikost

Záclony můžete volit ve dvou základních velikostech. Buď dosahují pouze k parapetu, nebo sahají až na zem. V kuchyni je praktičtější volit spíše kratší variantu, tedy záclony k parapetu. Při pořizování je také důležité správné zaměření záclony tak, aby pokryla celé okno a naopak příliš nepřesahovala. Počítejte však také s případným zřasením, které je efektní.

Jakmile se budete držet výše uvedených zásad, stanou se záclony skutečně příjemným doplňkem vaší kuchyně. Nezapomeňte také na to, že záclony z kuchyně je potřeba častěji prát. Jak již bylo nastíněno, v této místnosti dochází vlivem vaření k jejich rychlejšímu zašpinění.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!