Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat jídelní set?

7. říjen 2014

V každé větší domácnosti je kromě kuchyně k dispozici také jídelna. Pokud i vy doma máte speciální místnost určenou ke stolování, měli byste vědět, jak vybrat jídelní set tak, aby vám plně vyhovoval.

Co obsahuje jídelní set

Základní jídelní set zahrnuje jídelní stůl a k němu potřebný počet židlí. V obchodech se však dají pořídit i sety, které obsahují ještě komodu a příborník, které slouží k ukládání servisu a dalších potřeb, jež se při stolování používají.

Postup výběru jídelního setu

Záleží na tom, jak početnou rodinu máte. K dostání jsou zcela běžně jídelní stoly a židle pro 6 osob, ale klidně také pro 10 a více lidí. Vždy počítejte s tím, že by u stolu mělo zbýt minimálně jedno místo navíc, a to pro případného hosta, který s vámi k obědu či večeři usedne.

Parametry stolu a židlí

Důležité jsou parametry jídelního stolu a židlí. Za dostačující se považuje takový stůl, který pro každého strávníka poskytuje místo alespoň 60 – 70 centimetrů na šířku. Doma byste se vždy měli cítit pohodlně, obzvláště během stravování. Pokud zvolíte jídelní stůl, který bude poskytovat alespoň tolik místa, jak uvádím, nedojde k tomu, že byste se vzájemně strkali a překáželi si.

Výhody pořízení kompletního jídelního setu

Výhodou pořízení jídelního setu, tedy stolu včetně židlí, je to, že je výška židlí uzpůsobena parametrům stolu. Nedochází tak k situaci, že sedíte na malé židličce, z níž sotva dosáhnete na stůl, nebo naopak na velké židli, která ani neumožňuje pořádně zasunout nohy pod stůl.

Internetový obchod nabytek-elegance.cz, v němž pořídíte jídelní sety různých velikostí a designů, vám přináší také praktické informace o tom, jak vybrat nábytek do kuchyně a jídelny. Tyto rady si před nákupem rozhodně pročtěte. Nikdy není radno kupovat jídelní set ukvapeně a bez patřičných informací.

Komerční sdělení

-obs-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!