Odkazy

Jsou vaše kuchynské nože již znacne tupé? Praktickým rešením jsou brusné kameny s kterými navrátíte vašim nožum jejich ostrost.

verze pro tisk

Jak docílit vytvoření rustikální kuchyně

15. říjen 2015

Chystáte se na kompletní rekonstrukci kuchyně, případně si ji zařizujete ve svém novém bytě? Při konzultaci s architekty a designéry vás možná zaujme nápad na vytvoření kuchyně v rustikálním stylu? O co vlastně jde a jaké parametry musí místnost a vybavení splňovat, aby šlo skutečně o rustikální kuchyni? Dozvíte se v dnešním článku.

Rustikální styl je v módě

Pojem rustikální kuchyně není ničím novým. Je ale pravdou, že po tomto stylu roste poptávka hlavně v posledních letech. Majitelé domácností si totiž stále více potrpí na příjemném a trochu romanticky vyhlížejícím vzhledu místnosti, která hraje v bytě či rodinném domě velmi důležitou roli.

Tradice obohacená o moderní prvky

Rustikální kuchyně se dá v krátkosti označit jako místnost, kde na vás zavane tradice, trocha venkova a hlavně je v ní útulno. Někdy se říká, že jde o kuchyni zařízenou ve stylu našich babiček. To ale rozhodně neznamená, že by zde nechyběly moderní přístroje a prvky. Jen je třeba je volit tak, aby vše ladilo a v místnosti se navodila ona příjemná rodinná atmosféra.

Přednost mají přírodní materiály

V rustikální kuchyni hrají vždy hlavní roli přírodní materiály, které mohou být i ušlechtilejší. Kromě dřeva v podobě masivu se tak dá použít například i přírodní kámen, ze kterého si můžete nechat vyrobit kuchyňskou pracovní desku. Kromě toho je ale dobré vsadit i na drobné doplňky, které místnosti dodají patřičný domácký nádech. Jedná se o různé dřevěné poličky, do kterých vsadíte keramiku a další drobné předměty.

Rustikální kuchyně se dají vytvořit v nepřeberném množství variant. Jsou firmy, které vám místnost vytvoří v typicky českém stylu, hodně oblíbené jsou ale například i rustikální kuchyně ve francouzském venkovském stylu, případně italském. Vždy je ale potřeba dbát na kvalitu materiálů a nábytkových sestav.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!