Odkazy

verze pro tisk

Jak docílit vytvoření rustikální kuchyně

15. říjen 2015

Chystáte se na kompletní rekonstrukci kuchyně, případně si ji zařizujete ve svém novém bytě? Při konzultaci s architekty a designéry vás možná zaujme nápad na vytvoření kuchyně v rustikálním stylu? O co vlastně jde a jaké parametry musí místnost a vybavení splňovat, aby šlo skutečně o rustikální kuchyni? Dozvíte se v dnešním článku.

Rustikální styl je v módě

Pojem rustikální kuchyně není ničím novým. Je ale pravdou, že po tomto stylu roste poptávka hlavně v posledních letech. Majitelé domácností si totiž stále více potrpí na příjemném a trochu romanticky vyhlížejícím vzhledu místnosti, která hraje v bytě či rodinném domě velmi důležitou roli.

Tradice obohacená o moderní prvky

Rustikální kuchyně se dá v krátkosti označit jako místnost, kde na vás zavane tradice, trocha venkova a hlavně je v ní útulno. Někdy se říká, že jde o kuchyni zařízenou ve stylu našich babiček. To ale rozhodně neznamená, že by zde nechyběly moderní přístroje a prvky. Jen je třeba je volit tak, aby vše ladilo a v místnosti se navodila ona příjemná rodinná atmosféra.

Přednost mají přírodní materiály

V rustikální kuchyni hrají vždy hlavní roli přírodní materiály, které mohou být i ušlechtilejší. Kromě dřeva v podobě masivu se tak dá použít například i přírodní kámen, ze kterého si můžete nechat vyrobit kuchyňskou pracovní desku. Kromě toho je ale dobré vsadit i na drobné doplňky, které místnosti dodají patřičný domácký nádech. Jedná se o různé dřevěné poličky, do kterých vsadíte keramiku a další drobné předměty.

Rustikální kuchyně se dají vytvořit v nepřeberném množství variant. Jsou firmy, které vám místnost vytvoří v typicky českém stylu, hodně oblíbené jsou ale například i rustikální kuchyně ve francouzském venkovském stylu, případně italském. Vždy je ale potřeba dbát na kvalitu materiálů a nábytkových sestav.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!