Odkazy

verze pro tisk

Čtyři tipy, jaký tvar může mít vaše kuchyně, aby vypadala moderně a byla funkční

9. červen 2016

Při sestavování kuchyňského nábytku si můžete vybírat z mnoha tvarů. Moderní trendy v tomto směru takřka nekladou meze. V tomto článku se dozvíte, jaké tvary jsou aktuálně nejpopulárnější a do jakých místností se hodí.

1. Klasika v podobě tvaru písmene I

Pokud jde o malé, zejména panelákové kuchyně, převládá jednoduchý tvar rovné kuchyňské linky. Ta je umístěna podél stěny. Výhodou je, že se bez problémů vejde i do velmi úzkého prostoru, aniž by to ovlivnilo možnost pohybu a manipulace s dvířky od linky. Stačí dodržet správné rozdělení jednotlivých zón a můžete se těšit z jednoduché, leč přesto moderní kuchyně.

2. Oblíbený tvar do písmene L

Klasikou, která se už dlouhodobě těší velké popularitě, je tvar kuchyně do písmene L. Linka je na jedné straně zahnutá do pravého úhlu. Díky tomu se zvětšuje úložný prostor, ale i místo pro jednotlivé zóny. Z ergonomického hlediska jde o kuchyňskou linku, která se rovněž dobře uplatní v menších kuchyních v panelácích a bytových domech.

3. Moderní trend – linka ve tvaru písmene U

Jde o skvělé řešení v případě, že máte kuchyni spojenou s jídelnou či obývacím pokojem. Jedna část linky je vedena podél stěny, její prostější strana pak opticky odděluje prostor kuchyně od zbylé části místnosti. Obě strany jsou pak spojeny další částí. Hodí se hlavně do prostorných bytů a rodinných domů.

4. Kuchyně s ostrůvkem

Máte-li kuchyni ve tvaru písmene U, je možné ji ještě „vyšperkovat“ tím, že mezi podélné části vsadíte malý ostrůvek. Ten může sloužit jako pracovní plocha, zároveň výrazně zvýší úložný prostor v kuchyňském prostoru.

Vždy je lepší, pokud se při realizaci obrátíte na specialisty, kteří vytvoří nábytek na míru. Tuto možnost nabízí kupříkladu firma Šimčák, která realizuje kuchyně Brno, kuchyně Ostrava, kuchyně Olomouc a působí rovněž i v Praze a jejím okolí.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!