Odkazy

verze pro tisk

Co je potřeba vědět před zařizováním kuchyně na míru? 5 rad pro správný postup

30. srpen 2013

Vytvořit si kuchyni na míru, to je sen každé správné hospodyňky a milovníka vaření. Je otázkou, co si každý z nás pod pojmem „kuchyně na míru“ představuje.

Někdo si ji rád vytvoří dle svých představ, zařídí si ji zcela sám.

Jinou možností je nechat si vytvořit kuchyně na míru od specialistů, kteří mají hostečné zkušenosti a vědí, jak správně rozvrhnout jednotlivé kusy nábytku, spotřebičů, kuchyňské linky.

Navíc také vědí, které materiály jsou nejlepší. V každém případě je ale dobré vědět, na co bude potřeba se při realizaci kuchyně na míru připravit.

1. Zaměření prostoru kuchyně

Především je nutné zohlednit prostor samotné kuchyně. Před tím, než se do přestavby interiéru pustíte, měli byste prostor pečlivě zaměřit. To obnáší zjištění rozměrů podlahy, výšku stěn, jejich úhly atd.

Tyto údaje je nezbytné vědět i ve chvíli, kdy realizaci kuchyně na míru provádí externí firma.

Lze si samozřejmě domluvit, že vám prostory změří sami pracovníci této firmy tak, abyste se tím nemuseli vůbec zabývat.

2. Napojení na elektrickou síť, plyn a vodu

V další fázi je potřeba si rozmyslet rozmístění nábytku. Důležité je to i z toho důvodu, že většina spotřebičů bude napojena na elektřinu, sporák pak na plyn.

Na umístění linky myslete i kvůli napojení na vodu. Právě kuchyňská linka a spotřebiče v jejím okolí musí být koncipovány tak, aby nedošlo k situaci, že je nebude nutné napojit do sítě.

3. Rozvržení nábytku

Samotné rozvržení nábytku následuje teprve po výše uvedených činnostech. Zde samozřejmě záleží na vás.

Je ale vždy dobré si nechat s rozmístěním nábytku poradit tak, aby byl dobře dostupný, nepřekážel v pohybu po místnosti a z estetického hlediska do interiéru dobře zapadl.

4. Materiály kuchyňského nábytku

Při volbě nábytku bude hrát podstatnou roli také volba materiálů. V tomto ohledu dnes máte celou řadu možností, volbu určitě budete provádět i z hlediska svých finančních možností.

Velmi stylové jsou třeba vestavěné skříně, které dnes s oblibou využívají bytoví architekti právě i v kuchyních.

5. Inspirace z fotografií

Tato fotogalerie kuchyní vám představuje, jak pěkné prostředí může v kuchyni vytvořit zkušený bytový architekt, který využívá moderních prvků, dbá na dispozice interiéru a dokáže vše perfektně sladit dle možností a potřeb majitele domácnosti.

-sad-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

DcfpVYz9eKf

sobota, 18. březen 2017
10:37

That's not just the best anresw. It's the bestest answer!


posted by: DcfpVYz9eKf (t18wqnbvti(a)outlook.com) [Odpovědět]