Odkazy

verze pro tisk

Aktuální trendy kuchyňských linek

7. červen 2011

Kuchyňské linky jsou základem každé domácí kuchyně. Pokud máte doma starou, nevzhlednou kuchyňskou linku a přemýšlíte o pořízení nové, pak Vám může pomoci několik rad a tipů, jak by mohla a měla nová kuchyňská linka vypadat.

Aktuální trendy při tvorbě kuchyňských linek sledují zejména tvary linky, rozmístění jednotlivých pracovních ploch a také barevné provedení linky.

Kuchyňská linka v retro stylu

Při zařizování kuchyňské linky v poslední době hodně lidí dává přednost retro stylu. Hlavní částí kuchyňské linky je zde samozřejmě pracovní deska, která bývá co možná největší. Veškeré zařízení, které ke kuchyňské lince patří, je pak uschováno v zásuvkách, platí to i o spotřebičích. Pokud chcete, aby Vaše kuchyně vyzněla opravdu retro, je dobré všechny úchyty od zásuvek a spotřebičů zařídit v pečlivém rustikálním stylu.

Moderní kuchyňská linka

Pokud nedáváte zrovna přednost rustikálnímu stylu a naopak volíte modernu, pak je třeba se zaměřit především na materiál. Mezi nejvyužívanější moderní materiály v kuchyni patří sklo v podobě skleněných výplní apod. Velmi žádaný je také nerezový materiál. Při použití dřevěných součástí kuchyňské linky pak klidně zvolme exotické dřeviny, které dodají celé kuchyni zvláštní nádech. Moderní kuchyňská linka by měla být plná lesku. Zároveň je třeba vždy dbát na dostatečný manipulační prostor, který by měl rozhodně činit alespoň 150 cm.

Ostrůvková kuchyňská linka

Ve větších kuchyních lze použít i ostrůvkový typ kuchyňské linky. Zde je lepší upřednostnit jednoduché linie, pracovní deska může být například ze žuly, umělé hmoty s ALU či nerezovou hranou.

Moderní kuchyňskou linku je také třeba řádně prosvítit. Využít se dají například různá LED světla na horní část linky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!