Odkazy

verze pro tisk

Zateplení rodinného domu má mnoho výhod

18. srpen 2012

Mnoho majitelů nemovitostí se dnes vrhá na zateplování svých objektů. To je velmi rozumné, zateplete si svůj dům a sami poznáte, že je to skutečně mimořádně praktická záležitosti. Zateplení fasád a střech přináší mnoho výhod.

Menší energetické výdaje

Největší předností, kterou zateplení domu přináší, je výrazné snížení nákladů na vytápění objektu. Zatímco u starších, nezateplených domů bývá průměrná spotřeba energií 200 kWh/m2 za rok, v případě zateplených domů se energetická spotřeba snižuje zhruba na polovinu, u nízkoenergetických a pasivních domů dokonce ještě výrazněji ( pasivní dům může mít spotřebu energií 15 kWh/mě za rok). Díky zateplení domu se tak dají ročně ušetřit tisíce korun, což jistě není málo.

Při zateplení fasády se využívají pracovní plošiny. Zajistit se dá například pracovní plošina od refal.sk či jiných firem, není jich ovšem zas až tak velké množství. Zateplování domu většinou dělají externí firmy, takže si s pronájmem pracovní plošiny nemusíte příliš lámat hlavu.

Investice do zateplení má rychlou návratnost

Z dalších výhod, které zateplení domu přináší, lze zmínit návratnost investice. Ta vlastně úzce souvisí s úsporou energií. Tím, že každý rok ušetříte tisíce korun, během několika let (5-8) se vám celá investice do zateplení rodinného domu navrátí.

Zkrácení topné sezony

Dalším velmi pozitivním aspektem je zkrácení topné sezony. Zatímco u nezatepleného domu je topná sezona prakticky od brzkého podzimu do jara, u zateplených objektů se může zkrátit o několik týdnů či dokonce měsíců. Tím se samozřejmě snižují náklady na vytápění a dochází také k menšímu opotřebování topných těles, která tudíž není potřeba tak často opravovat. Pakliže už přeci jen nastane situace, kdy je nutné topení opravit, pak vždy jen s kvalitním nářadím. Zde doporučuji například eshop s nářadím Hitachi.

Další výhody

Zateplení rodinného domu má i mnoho dalších výhod. Nebude docházet ke kondenzaci vodních par na stěnách, dojde k eliminaci tepelených mostů a celkově se prodlouží životnost objektu, a to až o desítky let.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!