Odkazy

verze pro tisk

Za vytápění můžete ušetřit přímo doma: Stačí si pořídit aktivátor pro otopné těleso

24. březen 2015

Máte doma nainstalované podlahové vytápění a nejste s ním příliš spokojeni? Problém může být v tom, že je špatně navržené a nepracuje s tak vysokou účinností, jak vám prodejce uváděl. Řešení spočívá ve využití aktivátoru pro otopné těleso.

Podlahové vytápění je moderní, ale má i své nedostatky

Podlahové vytápění je samo o sobě moderním systémem, který oproti klasickým konvenčním druhům přináší nejednu výhodu. Hlavní pozitivum spočívá v tom, že vám jde teplo přímo od země a je rovnoměrně rozprostřeno po celé místnosti. U radiátorů musíte počítat s tím, že teplota bude v každé části místnosti rozdílná. Čím dále jste od nich, tím je nižší.

Praktickou výhodou podlahových topných těles je také fakt, že u něj lze nastavit nižší teplotu. I když po místnosti chodíte naboso, nemáte pocit chladu, neboť vás topení hřeje do chodidel. Celkově má tento typ zařízení nižší spotřebu energií.

Ale pozor! Nevhodně zvolený systém zapříčiní nižší efektivitu vytápění. Stačí jen, aby měl špatně provedenou izolaci a hned se do interiéru vaší domácnosti dostává více studeného vzduchu. Právě izolace bývá u podlahových vytápění největším problémem.

Aktivátor zvýší účinnost otopného tělesa

Pakliže zjistíte, že vaše podlahové topení nefunguje s náležitou efektivitou, je dobré s tím něco udělat. Jednoduché řešení přinese takzvaný aktivátor pro otopná tělesa. Dokáže zvýšit jejich výkon, protože nasává studený vzduch od podlahy. Následně jej přes samotné otopné těleso nasměruje do horní části místnosti. Díky tomu se zlepší cirkulace vzduchu a zařízení pak funguje účinněji.

Rozdíl může být dosti znatelný. Instalaci aktivátoru pocítíte v lepší tepelné pohodě a projeví se samozřejmě také snížením nákladů na provoz domácnosti.

Pomůže také horkovzdušný ventilátor

Podobně funguje také horkovzdušný ventilátor, který se používá pro teplovzdušné konvektory. Zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu. Teplo se tak nezadržuje pouze v horní části místnosti u stropu, ale je prakticky rovnoměrné po celém interiéru. Ventilátor dokáže zvýšit výkon zařízení až o neuvěřitelných 200%, aniž by došlo k nárůstu spotřeby elektřiny.

Ventilátory a aktivátory pro otopná tělesa pořídíte u firmy ELSYMCO. Detailní informace pro vás firma připravila na webových stránkách http://www.elsymco.cz/.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!