Odkazy

verze pro tisk

Výběr barové židle do kuchyně

11. březen 2013

V mnoha domácnostech si majitelé v rámci kuchyně nechávají vybudovat také barové posezení, které slouží jako místo pro posezení a odpočinek u sklenky nějakého dobrého pití. Mnozí navíc bar v kuchyni využívají také jako náhradu za klasický jídelní stůl, což platí zejména tehdy, znemožňují-li dispozice kuchyně umístění jídelního stolu. Abyste u barového pultíku nemuseli stát, je samozřejmě zapotřebí k němu pořídit vhodné barové židle.

Barová židle by v domácnosti měla být pohodlnější nežli barovky, které znáte z restaurací a veřejných barů. Z tohoto důvodu je vhodné volit takové barové židle, které budou mít měkkou sedací část, pohodlné opěrátko a možnost opory pro nohy.

Barové židle

Velikost barové židle

Barové židle je nutné vybírat hlavně s ohledem na výšku baru. Při posezení na židli člověk nesmí být shrbený, avšak zároveň je dobré, aby židle nebyla příliš nízká, což by znepříjemňovalo pohodlí pro dotyčného sedícího. Pakliže je tedy bar ve výšce kolem jednoho metru, zvolte k němu barové židle, které budou vysoké cca 75 centimetrů. Odborníci doporučují volit výšku barové židle tak, aby její sedačka byla zhruba o čtvrt metru nižší, než je deska barového stolku.

Materiály, z nichž se barové židle vyrábějí

Při výběru barové židle se rozhodně zaměřte také na materiály, z nichž je vyrobena. Výrobci dnes nabízejí barové židle ze dřeva, kovových materiálů i plastu. Plastové barové židle nejsou příliš vhodné. Jsou sice lehké, nicméně snadno se rozbijí a neposkytují tak velké pohodlí. Kovové i dřevěné barové židle jsou mnohem bytelnější, i zde by však měl mít sedák nějaké polstrování tak, aby vás během posezení nezačala rychle bolet zadnice. Důležité je také tvarování opěradla, které poskytne oporu vašim zádům.

Výběr barové židle má i další možnosti. V každém případě si při nákupu židlí dejte pozor na jejich kvalitu, správnou výšku a materiály. V opačném případě totiž posezení u kuchyňského baru nebude tak příjemnou záležitostí, jak by se dalo očekávat.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!