Odkazy

verze pro tisk

Vestavěné skříně: nábytek, který oslní vzhledem i prostorem

9. únor 2013

Z hlediska praktičnosti je velmi žádoucí při zařizování domácnosti a nákupu nového nábytku zapřemýšlet, zda do vybraných místností nezvolíte namísto klasických volně stojících skříní prostorově méně náročnější vestavné skříně. Tyto skříně lze umístit prakticky do jakékoliv místnosti. Nejčastěji se využívají v obývacích pokojích nebo ložních, určitě byste si je ale dovedli představit i v jiném prostoru. Ani taková kuchyně nemusí vypadat špatně, pokud pro uskladnění nejrůznějších kuchyňských potřeb, potravin či stolování použijete vestavěné skříně.

Vestavěné skříně jsou moderním nábytkem, který si v posledních letech razí cestu do českých domácností. K tomu, abyste si udělali lepší představu o tom, co to vlastně vestavěné skříně jsou, si je trochu popišme.

Základní charakteristika vestavěných skříní

Jedná se o typ skříní, které nestojí volně v prostoru místnosti, ale jsou zabudovány přímo ke stěně. Opticky tak často vypadají na první pohled jako součást stěny. To sebou přináší nemalou výhody. Jednak dojde ke zvětšení úložného prostoru , aniž byste skříní zabrali příliš mnoho místa v pokoji, jednak dokáží vestavěné skříně plně využít volného prostoru v rozích místnosti, které by v případě využití volně stojící skříně zbytečně zely prázdnotou a v místnosti by se tak vytvořilo místo, které byste nemohli nijak efektivně využít. Krom toho samozřejmě vestavěné skříně již na první pohled mnohem více lahodí lidskému oku.

Získáte velký úložný prostor

Jak je vidět i fotografie, vestavěné skříně mohou být opravdu ozdobou celé místnosti, aniž by působily nějak robustně a zabíraly příliš mnoho místa. Co také oceníte, je fakt, že vestavěné skříně obecně při zabrání stejného prostoru nabízejí mnohem více úložného prostoru.

Chcete-li si vytvořit domov podle svých snů, nezapomeňte ani na vestavěné skříně. Tento moderní nábytek do domácnosti zcela jistě patří. Hodí se do malých i větších místností, zejména v těch menších však oceníte to, kolik úložného prostoru v pokoji získáte. A jak již bylo řečeno, vestavěné skříně lze umístit nejen do ložnice či obývacího pokoje, ale také klidně i do kuchyně, do předsíně či dětského pokoje.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!