Odkazy

verze pro tisk

Vestavěné skříně: Co je zapotřebí vědět k jejich realizaci?

25. červenec 2013

Vestavěné skříně jsou nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Dají se využít prakticky ve všech typech místností, ať už se jedná o kuchyně, kde slouží k uskladnění kuchyňského nádobí a dalších potřeb, nebo například o ložnice, kde do nich lze uložit oděvy, ložní prádlo.

Jsou také praktickým řešením do předsíní menších rozměrů, kde není dostatek místa pro klasické volně stojící skříně. Pakliže si budete objednávat vestavěné skříně na míru, je dobré vědět, co budete potřebovat.

Vytvořte si detailní plánek místnosti

Poté, co kontaktujete vybranou společnost, která vestavěné skříně do kuchyně, ložnice, obývacího pokoje nebo předsíně vyrobí, bude nezbytné zaměřit prostor, v němž skříň bude stát.

Ještě před tím, než k vám přijedou odborníci z firmy, je vhodné si načrtnout jednoduchý plánek místnosti, do něhož zanesete její rozměry.

Usnadní to práci při realizaci konkrétního návrhu. V plánku také vyznačte velikosti, šířku a délku stěn, přítomnost zásuvek a vypínačů, které by eventuálně mohly překážet.

Je dobré si promyslet, nač bude vestavěná skříň využívána

Před samotnou realizací si také rozmyslete, nač budete chtít vestavěné skříně využívat. Je to praktické z toho hlediska, že se poté bude moci ve skříni udělat přesný počet polic a zásuvek.

Je přeci jen rozdíl, pokud ve vestavěné skříni budete ukládat oblečení, nebo bude sloužit například k uskladnění dokumentů, nářadí či jiných potřeb, třeba i nádobí a stolování do kuchyně.

Zvolte vhodný typ dveří pro vestavěné skříně

V neposlední řadě si rovněž ujasněte, jakým způsobem bude vyřešen dveřní systém vestavěné skříně. V menších prostorách se lépe uplatní posuvné dveře, které při manipulaci nezabírají žádný prostor před skříní.

Pakliže vsadíte na klasiku v podobě křídlových dveří, pak bude nutné počítat s volným prostorem před skříní tak, aby se dveře či šuplíky daly otevřít.

Vestavěné skříně jsou dobrým řešením nejen z praktického hlediska, dokáží výborně vyplnit volná místa v interiéru. Díky tomu tak není narušen celkový vzhled místností.

Vestavěné skříně lze určitě doporučit tehdy, pouštíte-li se do zařizování nového bytu, jejich pořízení je ale samozřejmě možné i do starších domácností.

-sad-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!