Odkazy

verze pro tisk

Údržba vody pomocí bazénové chemie

8. leden 2012

Máme-li v domě či na zahradě bazén, jistě nechceme, aby voda v něm byla špinavá. Nekvalitní voda v bazénu může mít za následek nejen to, že koupání nebude tak příjemné, ale může zapříčinit také zdravotní komplikace. O vodu v bazénu je tak nutné pravidelně pečovat, jedině tak dosáhneme toho, že bude stále průzračná a dostatečně příjemná.

Údržba vody v bazénu

Pro údržbu vody v bazénu existuje několik základních pravidel. Je třeba čas od času kontrolovat hodnotu pH, používat filtraci ( nejlépe pískovou), zbavovat vodu od hrubých nečistot pomocí bazénového vysavače a v neposlední řadě nezapomenout ani na využití speciální přípravků, které se souhrnně nazývají bazénová chemie.

Bazénová chemie je pro kvalitu vody velmi důležitá. Právě díky ní totiž můžeme vodu udržovat v potřebné kvalitě. Bazénová chemie udržuje stálost vody, její dobré pH a také dokáže vodu zbavit mikroskopických nečistot a bakterií.

Používání bazénové chemie

Pakliže se domníváme, že bazénová chemie je zbytečným luxusem, jsme na velikém omylu. Právě nedostatečné ( ale i přehnaně časté) používání bazénové chemie může vést k zhoršení kvality vody, která pak pro koupání nebude příliš vhodná. Jen si představme, že si jdeme v krásném letním počasí zaplavat do bazénu, v němž plave spousta nečistot a voda je zakalená a zapáchá. Nikomu by se do takovéto vody určitě dvakrát nechtělo. Bazénová chemie je proto doporučována všemi prodejci a výrobci zahradních i domácích bazénů.

Bazénová chemie od Mountfieldu

Bazénová chemie se dá pořídit kupříkladu u společnosti Mountfield. Tato společnost je dobře známá prodejem zahradních a domácích potřeb, do jejího portfolia patří i prodej kvalitních bazénů a účinné bazénové chemie.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!