Odkazy

verze pro tisk

Sušičky prádla: Jaké jsou možnosti při jejich výběru

28. duben 2013

Po vyprání prádla je potřeba zajistit, aby prádlo dokonale uschlo, jinak může dojít k jeho poničení, zplesnivění a minimálně k jeho značnému zmuchlání. Existuje několik způsobů, jak sušit prádlo.

Klasickou možností je nechat prádlo uschnout na verandě či zahradě domu poté, co jej vytáhneme z pračky. Tato možnost však není příliš praktická ve chvíli, kdy venku nepanuje zrovna ideální počasí. Prádlo lze samozřejmě sušit i přímo v některé z místností v domácnosti, kdy jej pověsíte na šňůru nebo jej rozložíte na sušáku. Abyste se sušení prádla zefektivnili, je vhodné zapřemýšlet o nákupu sušičky. V obchodech s domácími spotřebiči dnes naleznete několik druhů sušiček.

Pračka se sušičkou

V první řadě lze pořídit pračky, které v sobě mají zahrnut také program pro sušení prádla. Výhodou tak je, že si nemusíte pořizovat dva spotřebiče zvlášť. Pračky se sušičkami v jednom jsou však poměrně drahou záležitostí, ne vždy navíc fungují dostatečně dobře, jsou také poměrně energeticky náročné. V případě, že nechcete investovat do pračky, která bude mít rovnou i program na sušení, lze zvolit přímo samostatné sušičky prádla.

Typy samostatných sušiček prádla

Prvním typem jsou kondenzační sušičky prádla. Ty k vysoušení využívají horký vzduch, pomocí něhož se z věcí odpařuje vlhkost, která je zachycována do zásobníku. Vodu z něj pak lze jednoduše vylít, případně ji lze dále použít. Kondenzační sušičky jsou výhodné v tom, že je není potřeba napojovat na větrací šachty, hodí se tak například do malých panelákových bytů.

Dalším typem jsou ventilační sušičky prádla. Ty odvádějí vlhkost do větrací šachty. Hodí se tak spíše do rodinných domů. Jejich hlavní výhodou je nízká spotřeba energií a také nízká pořizovací cena.

Třetí možností, kterou lze v ochodech zvolit, jsou sušičky s tepelnými čerpadly. Přítomné tepelné čerpadlo zajišťuje rychlé ochlazování páry, která je zařízením vyvíjena a způsobuje rychlé vysoušení mokrého prádla. Tento typ sušiček je asi vůbec nejvíce efektivní, prádlo v nich schne opravdu rychle, aniž by však docházelo k nějak velké spotřebě elektřiny.

Kvalitní pračky a sušičky prádla zakoupíte kupříkladu v internetovém obchodě levneelektro.cz. Jsou zde k dostání zejména kondenzační a ventilační sušičky prádla, které patří mezi velmi oblíbené produkty pro domácnosti.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!