Odkazy

verze pro tisk

Solární systémy sníží výdaje za energie o desítky procent

6. květen 2011

Platby za energie jsou v mnoha domácnostech dosti výraznou položkou. A vaření v kuchyni k tomu do značné míry přispívá, neboť zde neustále běží elektřina či plyn a spotřeba tak jde nahoru.

Ceny energií jsou už v současné době na velmi vysoké úrovni a bohužel se do budoucna dá počítat s tím, že i nadále porostou. Výdaje při placení složenek za energie tak budou vyšší a vyšší, pokud ovšem nezvolíme jiný způsob.

Solární systémy sníží výdaje za energie

Tím způsobem, který může naše výdaje za energie značně snížit, je využití solárních systémů pro náš dům. Solární systémy totiž získávají energii přímo ze slunečního svitu, což znamená, že energie je přiváděna do našeho domu prakticky zadarmo.

Mohou ohřívat vodu či vytápět Váš dům

Solární systémy fungují tak, že nainstalované solární kolektory pohlcují energii ze slunečního záření, touto energií je poté ohříváno topné médium, které předává získanou energii do zásobníku. Zde se teplo akumuluje a poté rozvádí dle potřeb do domu. Takto získanou energii lze využít jak pro ohřev TUV, ohřev bazénů, tak i například pro přitápění objektů. Uvádí se, že solární systémy mohou při optimálních podmínkách nahradit až 50% potřeby tepla k vytápění a dokonce až 80% potřeby tepla k ohřevu vody v domácnosti, což využijeme například právě v kuchyni.

Ekologicky šetrný produkt

Solární systémy tak umožňují získávat energii zcela zdarma, navíc velmi ekologicky šetrným způsobem. Jsou navíc funkční i bez přímého slunečního svitu, takže akumulují teplo i v době, kdy je například lehce zataženo. V České republice se solární systémy poměrně dobře uchytily, což je dáno i celkem dobrými podmínkami, neboť v naší zemi je ročně až 2000 slunečních hodin, což je pro solární systémy naprosto dostačující.

Prodejce solárních systémů

Solární systémy je možné zakoupit například u společnosti Kuzďas s.r.o., která dodává a montuje solární systémy německé firem Roth a Viesmann. Jedná o vysoce výkonné solární systémy, které mohou být využity nejen pro solární ohřev vody, ale také k podpoře topení. Materiál, který se pro jejich výrobu používá, je spolehlivý a odolný vůči poškození.

Montáž solárních systémů je poměrně jednoduchou a rychlou záležitostí, solární systémy, respektive investice do nich mají také relativně vysokou návratnost.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

ap9oYJVGU

neděle, 19. březen 2017
02:35

This story was a blessing. My friend was faithful in attending church each Sunday until her last month. Her dear children and husband come without her now. I had a wonderful visit with her two weeks before she passed. I sat with her and her family the day before. I miss her. She lost the battle but won her crown. Thanks for linking up with WhaeeHeortld Home this week. I always enjoy reading your posts whether because you linked up or I just dropped by


posted by: ap9oYJVGU (gtdjbwctrza(a)outlook.com) [Odpovědět]