Odkazy

verze pro tisk

Řešení pro malou kuchyň

12. listopad 2011

Když už rekonstruujete kuchyň, neměli byste přebírat i její stávající nevýhody, ale zaměřit se na to, co by šlo zlepšit. Malá kuchyň žádnou hospodyňku příliš nenadchne, ale když už nemáme jiný výběr, měli bychom ji zařídit tak, aby byla možná co opticky největší a nejefektivnější.

Hit posledních několika let – spojení kuchyně s obývákem

Kuchyň a obývák má spojený snad každý, kdo v posledních několika letech rekonstruoval byt. Když kuchyňskou linku a obývací část barevně i materiálově sjednotíte, bude prostor vypadat větší.

Do celého bytu stejnou podlahu

Když použijete do celého bytu stejnou podlahu, dojde k optickému spojení prostorů. Vhodné je v podlaze použít vzorově dlouhé linie, které prostor jakoby opticky prodlouží. Pro ty, kteří chtějí prostor kuchyně a obýváku naopak opticky rozdělit, se naopak doporučují položit dvě odlišné podlahy.

Optická práce s barvami na stěnách

Výmalbu na stěnách lze chytře využít k tomu, abychom stěny opticky prodloužili, zkrátili, stropy zvýšili či snížili. Nechejte si proto raději poradit od profesionálního malíře a můžete docílit žádaného efektu.

Do malých prostor volte světlé barvy stěn i nábytku

Jak je známo, světlá barva prostor opticky rozšiřuje. Pokud je to tedy Vaším cílem

Vládne čistota a jednoduchost

Současné kuchyně jsou charakteristické vodorovnými liniemi po celé délce kuchyňské linky, hladkými a vysoce lesklými dvířky a dále se často uplatňují klopny a dvouklopny. Kuchyň tak má na první pohled jednoduchý design, z něhož dýchá řád a čistota.

Čtěte také: Ergonomická a praktická kuchyně

Vestavné spotřebiče

V moderních kuchyňských linkách se pracuje s vestavnými spotřebiči. Výjimku v tomto tvoří americké chladničky. Pro ušetření prostoru jsou vhodné multifunkční spotřebiče – například troubu s mikrovlnkou.

Tipy na úsporná řešení

  • Existují dřezy, které lze překrýt přídavnou deskou a používat jako pracovní plochu.
  • Místo klasického jídelního stolu můžete použít sklopný stolek umístěný u zdi.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!