Odkazy

verze pro tisk

Proč využít v novostavbě tepelné čerpadlo?

12. říjen 2015

Stavíte dům a přemýšlíte o tom, jak jej zařídit tak, abyste v budoucnu měli s jeho provozem co nejméně starostí a neutápěli jste v něm příliš mnoho finančních prostředků? Mezi moderní prvky, které je určitě vhodné u novostaveb využít, patří instalace tepelného čerpadla.

Funguje i v nepříznivých podmínkách

Jako příklad uvedu tepelná čerpadla značky Daikin Altherma, která patří k naprosté špičce. Jedná se o zařízení, která se vyrábějí v několika variantách. Pro rodinné domy se nejčastěji hodí nízkoteplotní čerpadlo, které je schopno ohřívat vodu až na 55°C, a to i tehdy, panuje-li venku mrazivé počasí. Je schopné totiž z vnějšího vzduchu odebírat teplo i při teplotách bod bodem mrazu. Využít se tudíž dá po celý rok, a to prakticky bez nutnosti zapojení dalších zdrojů energie. Daikin ale vyrábí i vysokoteplotní a geotermální čerpadla, která se rovněž hodí pro novostavby a zejména pro nízkoenergetické domy.

Umí ohřívat vodu i vytápět domácnost

Hlavním důvodem, proč zvolit tepelné čerpadlo, ať už nízkoteplotní, vysokoteplotní či geotermální, je snížení nákladů na provoz domácnosti, respektive na vytápění, ohřev vody, případně chlazení objektu. Tím, že si zařízení odebírá teplo ze vzduchu, snižuje se energetická závislost. Vytápění a ohřívání vody je pak levnější, a to až o desítky procent v porovnání s vytápěním skrz plynové kotle či jiná zařízení.

Nezatěžuje životní prostředí

Do novostaveb se tepelná čerpadla hodí mimo jiné i z toho důvodu, že jsou ekologická. Při jejich provozu vzniká jen naprosté minimum emisí. V době, kdy se kladou stále větší nároky na ekologii, se tak využití tepelných čerpadel stává prakticky nezbytností. U čerpadel značky Daikin Altherma ale oceníte nejen nízkou energetickou náročnost a ekologičnost, ale také dlouhou životnost, která běžně přesahuje 20 let. Funguje navíc zcela automaticky, stačí jednoduše nastavit požadovanou teplotu ohřevu a máte po starostech.

Tepelná čerpadla byla ještě před několika lety hodně drahou záležitostí. Dnes už to ale neplatí, jejich cena šla výrazně dolů. Dovolit si je tak může prakticky každý majitel rodinného domu. Investice se navíc rychle navrátí.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!