Odkazy

verze pro tisk

Proč se vyplatí mít v kuchyni či koupelně dlaždičky a obklady

18. červen 2012

U sporáku v kuchyni často prská olej na stěnu. V případě, že nechceme neustále znovu a znovu malovat interiér kuchyně, je na místě použít na stěnu obklady a dlaždičky. Ty se dají poměrně snadno udržovat v čistotě, takže i poté, co vám olej vyprskne na zeď, nemusíte si hned připravovat štětku s barvou na nové vymalování.

Přednosti obkladů do koupelen a kuchyní

Obklady a dlaždičky se samozřejmě hodí i do jiných prostor v domě. Velmi praktické jsou kupříkladu obklady do koupelen. Ty jsou nejen praktické, ale působí rovněž i poměrně dobrým estetickým dojmem. Pakliže však budeme hledět právě na praktičnost materiálu, pak je dobré zmínit, proč jsou právě obkladačky do koupelny tím správným prvkem. Jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že na ně nijak nepůsobí všudypřítomná vlhkost, která je pro koupelny typická. Obklady do koupelen jsou velmi odolné, opět je na místě zmínit i jejich snadnou údržbu. Zašpiněné obkladačky stačí velmi jednoduše přetřít vlhkým hadrem, případně se na ně dají použít i různé čistící přípravky. V každém případě jsou obkladačky do koupelny vhodnější, než kdybychom v celém prostoru koupelny ( zejména ve sprchovém koutě či v blízkosti vany) měli jen klasickou omítku.

Obklady RAKO

Výroba obkladů do koupelen či kuchyní má v České republice velkou tradici. Mezi významné výrobce těchto materiálů v rámci celé střední Evropy patří společnost LASSELSBERGER. V rámci této společnosti jsou vyráběny obklady do koupelen a kuchyní značky RAKO. Historie této tradiční značky spadá až do druhé poloviny devatenáctého století. Vyrábí kvalitní glazované dlaždice, pórovinové obkladačky a také speciální obklady na kachlová kamna či fasády budov. V rámci nabídky koncovým zákazníkům prodává ucelené sety obkladaček a dlaždic, a to v mnoha barevných kombinacích a mozaikách. O nabídce společnosti RAKO se můžete dozvědět více na jejím internetovém portále rako.cz. Zde naleznete i fotogalerii, kde se můžete nechat inspirovat.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!