Odkazy

verze pro tisk

Předokenní rolety: Výhody, které vás přesvědčí o jejich instalaci

27. prosinec 2013

Je poměrně hodně českých domácností, v nichž se objevují klasické rolety do oken. Méně tradiční, zato však velmi efektní, jsou ale také předokenní rolety. Pokud nevíte, o co jde, případně jste o jejich pořízení doposud příliš vážně nepřemýšleli, pak vás možná zaujme následující článek. Právě v něm se totiž zaměříme na hlavní výhody předokenních rolet. Dále si pak nastíníme, jaké další stínící prvky můžete do své domácnosti pořídit.

Instalace předokenních rolet

První velkou výhodou, kterou se předokenní rolety mohou pyšnit, je poměrně snadná instalace. Rozhodně se nejedná o prvek, u něhož by bylo zapotřebí dělat nějaké extrémně náročné stavební úpravy na domě.

Pokud si instalací nejste jisti, pak vám ji jistě rádi provedou firmy, které se jejich výrobou a prodejem zabývají. Tato služba je dnes zcela běžná. Provádí ji například společnost Univers, která krom jiného nabízí atraktivní rolety Plzeň. Jedná se o předokenní rolety ryze české výroby, které jsou realizovány v nejmodernějších výrobních linkách.

Ovládání rolet

Předokenní rolety mají tu výhodu, že si u nich můžete zvolit několik způsobů ovládání, a to v různých cenových relacích. Nejlevněji vás vyjde pořízení rolet, které se ovládají ručně. K tomu se nejčastěji využívá provázkové nebo řetízkové ovládání.

Jejich zatažením docílíte vytažení či naopak zatažení rolet, podobně se pak dají také naklápět lamely podle potřeby, to znamená podle toho, kolik světla chcete do místnosti propustit.

Atraktivita

Předokenní rolety patří mezi vůbec nejatraktivnější stínící systémy. Pokud zvolíte správný materiál a také odstíny, které budou ladit s fasádou a okny, stanou se předokenní rolety velmi pěkným doplňkem domu. Přispějí tak vlastně i ke zvýšení hodnoty nemovitosti.

Pro případ, že budete dům, chatu či chalupu, u jejichž oken budou tyto stínící prvky, prodávat, může se cena nemovitosti právě díky roletám zvýšit klidně i o desítky tisíc korun, a to i přesto, že samotné pořízení předokenních rolet je mnohem levnější, řádově maximálně v tisících korun.

Atraktivitu předokenních rolet oceníte nejen vy jako majitelé nemovitosti, ale samozřejmě i vaši sousedé a v neposlední řadě i návštěvy, které k vám domů dorazí.

Obliba předokenních rolet v posledních letech stoupá, a to i díky tomu, že kdo je na domě vidí, toho většinou ihned zaujmou a chce si je následně domů také pořídit.

Variabilita materiálů

Předokenní rolety mají nespornou výhodu i v tom, že se v dnešní době vyrábějí z mnoha materiálů. Zatímco dříve se k výrobě rolet používal převážně nepříliš vzhledný plast, dnes máte mnohem více možností.

Atraktivně působí například celodřevěné rolety, používá se také hliník. Co se týče barevných odstínů, je škála takřka nepřeberná, vlastně záleží jen na vašem vkusu a požadavcích, firmy jsou schopny je v drtivé většině splnit. Důležité je, aby předokenní rolety co nejvíce ladily s fasádou domu a také rámy oken.

Pokud si nejste jisti tím, jakou barvu a materiál zvolit, pak neváhejte a poraďte se s odborníky v prodejně. Pracují zde odborníci, kteří mají dostatečné zkušenosti a dobře ví, jaký typ předokenních rolet bude pro váš dům ten nejlepší.

Volba průsvitnosti

Do značné míry souvisí s volbou materiálu, z něhož jsou předokenní rolety vyrobeny. Pořídit se dnes bez problémů dají produkty, které mají téměř stoprocentní nepropustnost světla. Pokud chcete rolety opravdu spíše jen jako doplněk k oknům, lze zvolit propustnější materiály, kdy lamely i v zatažené fázi budou propouštět dostatek denního světla.

Mějte ale na paměti, že předokenní rolety mají sloužit hlavně jako stínící prvek, proto je lepší zvolit produkty s co nejnižší propustností. Vždy se přeci dají vytáhnout tak, aby do interiéru vaší domácnosti proudil dostatek světla a slunečních paprsků.

Další stínící prvky

Kromě předokenních rolet můžete použít i další stínící prvky. Klasikou jsou interiérové rolety, které mají podobné vlastnosti jako ty předokenní. Další možností, jak zabránit pronikání slunečních paprsků do interiérů, jsou okenní žaluzie.

Pro terasu domu či předzahrádku pak lze zvolit třeba venkovní markýzy. V tomto ohledu doporučuji například kvalitní markýzy Praha, které jsou vyrobeny z vysoce odolných materiálů a mají dostatečnou stabilitu. Vydrží tak i v horších klimatických podmínkách, aniž byste je museli neustále stahovat.

Ať už zvolíte předokenní rolety, nebo dáte přednost spíše klasických interiérovým variantám, jistě nebudete litovat. Stínící prvky jsou velmi efektní a zároveň také praktické. Z domácnosti se díky nim vytvoří ještě útulnější místo, kde budete rádi trávit svůj čas a budete se zde cítit opravdu doma.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!