Odkazy

verze pro tisk

Používání čerpadla na zahradě a v domě

9. leden 2012

Majitelé rodinných domů, kteří nechtějí být zcela závislí na dodávkách vody z klasického potrubního systému, využívají často vody ze studní. Pro přívod vody ze studně do domácnosti je však potřeba využít čerpadla. V obchodech, které se specializují na prodej potřeb pro domácnosti a na zahradu, je dnes možné dostat čerpadla, která jsou určena na mnoho druhů práce. Společnost Mountfield například prodává čerpadla pro čerpání pitné, užitkové a dokonce i kalové vody.

Ponorná čerpadla

Existuje několik druhů čerpadel. Mezi nejběžnější druhy patří ponorná čerpadla, která naleznou využití všude, kde je nutné ponornou jednotku zasadit přímo do čerpané kapaliny. Tato čerpadla jsou určena právě třeba pro čerpání vody ze studně, dále pak pro čerpání z jímek, bazénů či vytopených sklepů apod. důležité je přitom zvolit takové čerpadlo, které bude mít dostatečný výkon. Pakliže jej budeme používat na čerpání vody ze studně, pořiďme si raději výkonnější čerpadlo.

Povrchová čerpadla

Dalším typem jsou povrchová čerpadla. V jejich případě se jednotka nevkládá přímo do kapaliny. Lze je však rovněž využít i pro čerpání vody z hloubkových vrtů ( ze studně apod.). Firma Mountfield nabízí povrchová zahradní čerpadla, která jsou schopna přivádět vodu až z osmimetrové hloubky, přičemž je zde zachována dobrá samonasávací schopnost a potřebný výkon.

Jak vidno, čerpadla naleznou bohaté využití a hodí se prakticky všem majitelům rodinných domů, chat a chalup. Čerpadla od Mountfieldu patří mezi špičková zařízení, na která je spolehnutí za každé situace.

Komerční sdělení Plalca.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!