Odkazy

verze pro tisk

Pět rad, jak vybrat nábytek do dětského pokoje

2. březen 2015

Při výběru nábytku do dětského pokoje je více než v jiných částech domácnosti potřeba dbát na jeho kvalitu. Jedině tak se v pokojíku budou děti cítit útulně. V dnešní článku se dozvíte několik tipů, jak dětské pokoje zařídit.

1. Výběr dle věku dítěte

V první řadě hraje roli věk dětí, které v místnosti budou bydlet. Máte-li doma děcka předškolního věku, uvažujte při výběru nábytku zejména nad tím, zda je bezpečný. Stolky, hrany postýlek i další vybavení nesmí mít příliš ostré hrany, o něž by se děti mohly snadno poranit. Při zařizování pokoje pro starší děti a studenty už tak opatrní být nemusíte.

2. Funkční nábytek

Jsou-li děti už školou povinné, myslete na to, že má být součástí dětského pokoje také prostor pro plnění školních úkolů. Nesmí zde chybět pracovní stůl s pohodlnou židlí, případně křeslem. Ideální je, pokud jej umístíte do rohu místnosti.

3. Výběr postele

Při výběru dětské postele dbejte na to, aby byla vzhledem k výšce dítěte dostatečně velká a prostorná. U dospělých lidí platí, že má být lůžko minimálně o 20 centimetrů delší nežli je výška osoby, která jej užívá. V případě dětských postelí klidně zvolte delší lůžko, alespoň jej nebudete muset každý rok měnit za nové, větší.

4. Zdravotně nezávadné materiály

Veškeré vybavení dětského pokoje musí být vyrobeno z materiálů, které jsou zdravotně nezávadné. Ideální je, pokud zvolíte nábytek z přírodních materiálů. Všímejte si také povrchových úprav. Pro dětské pokoje doporučuji zvolit pouze nábytek, který je povrchově ošetřen ekologickými laky a lepidly.

5. Nábytkové sestavy

Nejjednodušším způsobem, jak zařídit dětské pokoje, je zvolit nábytkové sestavy, respektive nábytek na míru. Ty jsou přesně uzpůsobeny věku dítěte, výška nábytku odpovídá výšce dětí. Výrobci také kladou náležitý důraz na bezpečnost a zdravotní nezávadnost materiálů.

Komerční sdělení

-gia-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!