Odkazy

verze pro tisk

Péče o zahrádku v letních měsících

23. červenec 2012

Zahrada před domem potřebuje péči i v létě. Starost o zahradu bychom ani v letních měsících neměli podceňovat. Trávník v tomto období sice neroste tak rychle, nicméně i přesto je potřeba alespoň jednou za čas vytáhnout sekačky a další zahradní techniku a pažit ošetřit.

Hnojení trávy během léta

Mnoho lidí si během července a srpna vybírá svoji dovolenou. Ještě před odjezdem k moři bychom však měli udělat nezbytné kroky, které udrží zahradu upravenou. Především je dobré trávník před odjezdem příliš nehnojit, zpomalí se tak růst trávy. Je dobré použít kvalitní hnojivo, které trávě dodá potřebné živiny.

Zavlažování trávníku

V létě nesmíme zapomenout zejména na zavlažování trávníku. Během veder je potřeba zalévání mnohem větší. Platí přitom pravidlo, že trávník by měl být ideálně zavlažován pravidelně. Je lepší, pokud jej budeme zavlažovat vícekrát s menšími dávkami vody, ta se však musí dostat do hloubky alespoň 20 centimetrů.

Sečení a vertikutace

Při péči o zahrádku nesmíme zapomenout ani na využití sekačky. V případě sekání je doporučování trávník upravovat spíše v ranních či odpoledních hodinách, neboť sečení neprospívají příliš vysoké teploty, které panují kolem poledních hodin. Kromě sekačky je pro úpravu trávníku vhodná i další zahradní technika, například vertikutátor.

Vertikutátory slouží k provzdušnění trávníku. Jejich použitím dojde k odstranění suchých konečků trávy a plevele, zároveň je také prořezána vrchní část půdy. Díky tomu se zlepší přísun živin, trávník pak bude mnohem bohatší a zdravější. Vzniklý plevel můžeme následně použít do kompostérů a dále jej zpracovat.

Kvalitní zahradní technika nám usnadní práci na zahrádce. Docílíme tak toho, že trávník bude i po létě v perfektním stavu a přežije i do dalších sezon.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!