Odkazy

verze pro tisk

Palivové dřevo: Jaké výhody vám přinese jeho používání v domácnosti?

12. červen 2016

Pokud v domácnosti používáte krb či kotel na tuhá paliva pro vytápění a ohřev vody, máte možnost si jako palivo vybrat takzvané palivové dřevo. Jde o dříví, které zakoupíte již připravené na paletě. Oproti čerstvému dřevu z lesa se dá ihned použít.

Je vhodné k okamžité spotřebě

Právě možnost okamžitého použití pro vytápění či třeba topení v peci a krbu v kuchyni je jednou z velkých výhod, kterou se palivové dřevo může pochlubit. Zakoupíte ho totiž už náležitě vysušené, s minimální vlhkostí.

Pokud to náhodou nevíte, dřevo na topení nemá mít vlhkost vyšší nežli 20%. u čerstvého dřeva je přitom vlhkost o mnoho vyšší a je nutné ho nechat schnout minimálně 1 – 2 roky. Pokud ho použijete ihned, bude se vám z komína valit hustý dým, přitom ale kamna nebudou tak hřát, protože vlhké dřevo zkrátka nemá takovou výhřevnost.

Nestojí tolik peněz jako jiné druhy paliva

Další ohromnou předností je nízká pořizovací cena. Prodej palivového dřeva začíná dnes už běžně od jedné palety, která u běžných dřevin nestojí více než 3.000 Kč. V tomto směru doporučuji zvolit eshop společnosti Optimtop.cz, která nabízí palivové dřevo z celkem 13 druhů dřevin s dopravou zdarma, a to při nákupu jedné palety.

Kromě nízké pořizovací ceny u palivového dříví oceníte právě i jeho vysokou výhřevnost. A s tím souvisí i nízká spotřeba, což se projeví na nízkých nákladech. Vytápění domácnosti vás vyjde levněji nežli v případě, že budete topit například uhlím či plynem apod. V současné době patří vytápění dřevem k nejlevnějším způsobům.

Jde o ekologické palivo

O přechodu na palivové dřevo by rozhodně měli uvažovat i ti z vás, kteří myslí na ekologii a šetrnost k přírodě. Spalování dobře vyschlého naštípaného dřeva patří totiž k nejekologičtějším způsobům vytápění, vzniká při něm jen minimální množství škodlivých zplodin, které unikají do ovzduší.

Jako alternativu lze použít například dřevěné brikety, které se vyrábějí lisováním dřevního odpadu. I brikety jsou vysoce výhřevné. K dostání jsou rovněž v obchodu Optimtop.cz.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!