Odkazy

verze pro tisk

Obklady a dlažby patří jsou nejlepšími materiály pro kuchyně

18. září 2012

Při rekonstrukci či výstavbě kuchyně se používají mnohé moderní materiály, které pomáhají zatraktivnit prostor kuchyně a navíc jsou velmi odolné a trvanlivé. Tradičními materiály, které se využívají při renovacích (nejen) kuchyňského prostoru, jsou dlažby a obklady.

Proč volit obklady a dlažby právě do prostoru kuchyně

Obklady do kuchyně zcela jednoznačně patří. Jedná se totiž o materiály, které velmi dobře snášejí podmínky této místnosti. Každý z nás, kdo rád vaří, jistě dobře ví, jak je nepříjemné, pokud je v blízkosti sporáku zeď, na kterou když vystříkne olej z pánvičky, není pěkný pohled. Právě z tohoto důvodu se zejména v blízkosti kuchyňské linky a sporáku využívají odklady do kuchyně. Nejčastěji jde přitom o klasické keramické obklady, které se dají snadno čistit a přitom vypadají velmi efektně. Při správné volbě mohou takovéto obklady do kuchyně významně přispět k celkové atraktivitě místnosti.

Obklady do kuchyně, to však nejsou jen dlaždičky na zeď, ale také dlažby na zem. V kuchyni často padají potraviny na zem a rozhodně tak není praktické mít u kuchyňské linky například koberec, případně jiný materiál, který se snadno znečistí a posléze jde špatně umýt. Keramické dlažby jsou do kuchyně přímo ideální. Jejich údržba je velmi snadná a pohodlná, stačí je kdykoliv v případě potřeby vytřít pomocí hadru, který je namočen do vody s mycím přípravkem.

Další využití obkladů a dlažeb v domě

Odklady a dlažby se nevyužívají jen při rekonstrukcích kuchyně. Oblíbené jsou také obklady do koupelny, kde panuje vlhké prostředí. Pakliže použijeme kvalitní keramické obklady, v koupelně nebudeme mít problémy s plísněmi a vlhkými zdmi. Dlažby se pak dají použít také například na chodby.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!