Odkazy

verze pro tisk

Nábytek a zařízení do kuchyně

19. srpen 2012

Prostory kuchyně se dají využívat nejen pro přípravu chutných pokrmů a nápojů, slouží také přímo ke stravování a mnoho lidí kuchyni dokonce využívá i jako místnost pro volný čas, kdy odpočívá po náročném pracovním dnu. I z těchto důvodů je dobré, pokud je kuchyně perfektně vybavena přesně dle toho, k jakým účelům ji chceme využít.

Do kuchyně jedině okna s plastovým rámem

V první řadě platí pro kuchyni stejné podmínky jako pro ostatní místnosti v domě. Do kuchyně musí proudit dostatek světla skrz okna tak, abychom si při vaření nemuseli neustále svítit. Ideální jsou v tomto případě okna s plastovým rámem, která se dají snadno udržovat v čistotě. Je jasné, že právě v kuchyni při vaření vznikají různé výpary a zplodiny, které mohou znečišťovat nábytek a také právě okna. V případě, že bychom měli v bytě nainstalována dřevěná okna, šlo by z nich jen velmi těžko smýt všudypřítomnou mastnotu, která se zejména v kuchyni běžně objevuje. Plastové rámy oken lze však od mastnoty i dalších nečistot smýt velmi jednoduše, stačí k tomu obvyklé saponáty a přípravky. Nehrozí zde, že by se okna s plastovým rámem poškodila.

Lustry do kuchyně

Co se týče vnitřního vybavení, nemělo by v kuchyni chybět dobré osvětlení. Kromě zářivek nad kuchyňskou linkou je vhodné použít také lustrová svítidla, která mnohem lépe osvětlí celou místnost ve večerních hodinách. Lustry je nejlepší umístit do středu místnosti, případně do prostor, v nichž se nachází jídelní stůl.

Další nábytek

Nábytek do kuchyně může mít mnoho podob. Rozhodně by zde měl být přítomen stůl, židle, nějaká skříň či komoda pro odkládání věcí, které slouží ke stolování. Neztratí se ani větší skříně, které mohou zároveň sloužit jako spíž. Při nákupu těchto zařízení je poměrně výhodné navštívit nějaký eshop s nábytkem. V eshopech jsou totiž často výrazně nižší ceny nežli v běžných kamenných obchodech.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček/ Hodnoceno: 6x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

4fjHj3jjbFvG

neděle, 7. srpen 2016
21:11

At last, somonee who comes to the heart of it all


posted by: 4fjHj3jjbFvG (m6bxqktd9(a)outlook.com) [Odpovědět]