Odkazy

verze pro tisk

Moderní klimatizace: Jaký typ vybrat?

23. srpen 2014

Klimatizační jednotky jsou dnes už takřka nedílnou součástí moderních domácností. U většiny novostaveb jsou zabudovány centrální klimatizace. Existují i jiné typy zařízení, které lze nainstalovat i do již zařízeného bytu či domu.

Nástěnné klimatizace

Kromě centrálního zařízení jsou nejoblíbenější nástěnné klimatizace. Jejich velkou předností je snadná instalace, při níž není zapotřebí nějakých složitých stavebních úprav. Skládají se obvykle ze dvou částí. Jedna z nich je umístěna zvenčí domu (na zdi, terase, balkonu apod.), druhá je pak přímo součástí interiéru, konkrétně na jeho stěně.

Kazetové a stropní klimatizace

Zajímavým řešením jsou takzvané kazetové klimatizace. Ty se umisťují do stropních podhledů. Nejsou tak viditelné, nenarušují vzhled interiéru. Dalšími variantami jsou pak stropní a mezistropní klimatizace.

Split a Multi Split klimatizační jednotky

V případě, že zvolíte nástěnné nebo stropní klimatizace, jsou obvykle využívané pouze pro jednu místnost. V tomto případě se hovoří o takzvané Split klimatizaci. Je však i řešení, kdy lze regulovat teplotu vzduchu pomocí jednoho zařízení hned v několika místnostech. V tomto případě se jedná o Multi Split klimatizace. Ty mají jednu vnější jednotku a několik vnitřních jednotek podle toho, v kolika místnostech chcete vzduch ochlazovat či vyhřívat.

Klimatizace Daikin

Daikin vyrábí všechny známé varianty. Mimořádně oblíbené jsou zejména nástěnné klimatizace, ať už v provedení Split nebo Multi Split.

Špičkovým produktem je kupříkladu nová klimatizace Daikin Emura, která má několik zajímavých inovací. Patří mezi ně třeba využití fotokatalytického filtru, který je vysoce výkonný a dokáže ze vzduchu odsát i drobné prachové částice.

Dále lze zmínit také možnost dálkového ovládání či systém automatického přechodu do klidového režimu v okamžiku, kdy se v místnosti nenachází žádná osoba. Výhodou je také snadná údržba klimatizace, kdy stačí zhruba jednou za 14 dní vyčistit filtr a otřít jednotku od prachu.

Zvolíte-li klimatizace Daikin, rozhodně neprohloupíte. Za příznivou cenu získáte skutečnou kvalitu a ve vaší domácnosti budete mít vždy takové klimatické podmínky, jaké vyžadujete.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!