Odkazy

verze pro tisk

Jaké jsou parametry pro plánování kuchyně?

8. říjen 2013

Ve chvíli, kdy si vás zajímá zařízení kuchyně na míru, musíte brát ohled na parametry, které musí splňovat jednotlivé instalace tak, aby se v kuchyni mohly objevit a bez problémů fungovat veškeré spotřebiče a zařízení.

Vestavěné skříně v kuchyni

Při plánování kuchyně je na místě nejprve úvaha, jaký typ kuchyňské linky a skříní zvolíte. Moderním trendem jsou vestavěné skříně, které se hodí nejen do kuchyně, ale i dalších prostor v domácnosti.

V případě kuchyně dokážou perfektně šetřit místo, přičemž poskytují dostatek místa na uskladnění jednotlivých potřeb, které během vaření a v kuchyni obecně používáte.

Vestavěné skříně by v každém případě měly mít šířku minimálně kolem 15 centimetrů v případě spodních variant. U horních skříněk lze pak použít i větší rozměry.

V jaké výšce musejí být zásuvky pro spotřebiče?

Pro plánování kuchyně na míru jsou důležité rovněž parametry, které zohledňují instalaci energií. Pokud například hodláte používat vestavěnou lednici, pak je nutné myslet na to, že zásuvka pro ni musí být alespoň 25 centimetrů nad podlahou, přičemž v žádném případě nesmí být za lednicí vývody energie.

Existují i mnohé další parametry, které je nutné brát při výstavbě kuchyně na míru v potaz. Klasickým spotřebičem, který se v dnešní moderní kuchyni používá, je mikrovlnná trouba. Také pro ni platí stejné parametry jsou v případě chladničky, to znamená, že zásuvka, na níž bude napojena, musí být alespoň ve výšce 25 centimetrů nad podlahou.

Umístění kuchyňského odpadu

Další parametry se pak týkají odpadu, který je samozřejmě nezbytnou součástí zařízení kuchyně. V tomto případě je potřeba počítat s tím, že odpad bude nutné umístit přibližně 45 centimetrů nad podlahou.

Více informací o plánování a realizaci kuchyně na míru se dozvíte na webu společnosti JN Interier, která se výstavbou kuchyní přímo zabývá. Na webu jninterier.cz najdete také pěkné fotogalerie kuchyní, které vám mohou být významnou inspirací.

-sad-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!