Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat správnou markýzu nejen do kuchyně?

11. červen 2013

Zvolení dobré markýzy na terasu, nebo jinou venkovní plochu, vyžaduje v mnoha případech zasvěcení do této problematiky. Při výběru markýz si přečtěte články, které se tímto tématem zabývají, popř. doporučení uživatelů, kteří si markýzy podobného typu instalovali, nebo navštivte webové stránky firmy DOPOS , která je předním prodejcem markýz.

Než začnete vybírat adekvátní markýzu, nejprve si změřte prostor, do kterého by měla být umístěna. Od její velikosti se odvíjí způsob upevnění, ze kterého si můžete zvolit markýzy samostatně stojící nebo výsuvné. Samostatně stojící se využívají k zastřešení většího prostoru vzdálenějšího od domu. Výsuvné zastřeší menší terasu, která se nachází v bezprostřední blízkosti domu. Dle velikosti markýzy a dle typu zavěšení se určuje její cena. Levnější jsou výsuvné markýzy, jelikož jsou zpravidla menší.

Výsuvné markýzy pro malé plochy

Nejčastěji narazíte na markýzy s teleskopickými anebo kloubovými rameny, tzv. výsuvné markýzy. Tato ramena fungují v principu tak, že pohybem zatlačí na přední stranu markýzy a napnou látku do požadované podoby. Ramena tohoto typu markýz jsou pevná, a proto při vysunutí do požadované polohy drží bez jakékoli další podpěry. Ovládat ramena markýz je možné ruční klikou nebo motorem. Typy výsuvných markýz fungují na stejném principu a liší se od sebe jen svými rozměry a různými barvami látek. Tyto markýzy je nejlepší volit na míru v závislosti na prostoru, ve kterém bude markýza umístěna.

Samostatně stojící markýzy na zahradní slavnost i festival

Předností tohoto typu markýz je zastínění co možná největší plochy, a to až do velikosti 46 m2. Samostatně stojící markýzy představují poměrně rozsáhlý zastřešovací aparát, a proto se jejich cena pohybuje ve vyšší cenové kategorii. Obsluhují se ručně nebo mechanicky a jsou vhodné i v případě nepříznivého počasí, jsou odolné proti dešti a silnému větru.

Designové kazetové markýzy

Díky kazetě (ochrannému boxu) je celá konstrukce markýzy chráněna v době jejího nevyužívání, často za špatných venkovních povětrnostních podmínek. Obal chrání markýzu proti dešti, větru, před sněhem, nečistotami, a díky tomu je markýza dlouhodoběji udržována jako nová. Kazetové markýzy jsou velice oblíbené zejména kvůli svému krásnému designu a elegantnímu vzhledu.

Boční markýzy

Samostatně stojící boční markýzy dodatečně zastíní balkón, terasu či pergol. Jsou odolné vůči větru, lehce skladné a nepromokavé. Dají se použít jako ochrana proti větru, zátarasy v případě nutnosti soukromí nebo zkrátka jen jako doplněk.

Komerční sdělení DOPOS.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

6eSBgU1tw

sobota, 14. květen 2016
02:24

I’m not sure why but this site is loading very slow for me. Is anyone else having this problem or is it a issue on my end? I&7#218;ll check back later on and see if the problem still exists.


posted by: 6eSBgU1tw (c18edu4g0x2(a)outlook.com) [Odpovědět]