Odkazy

verze pro tisk

Jak správně vybrat podlahy do kuchyně a dalších místností

22. březen 2011

Během rekonstrukce či zařizování nového bytu vyvstává nejen otázka, jaký nábytek pořídit, jaké zvolit barvy stěn a podobně, je důležité si také vybrat vhodnou podlahu. Ne všechny podlahy jsou univerzální a vhodné do každé místnosti.

Podlahy do kuchyně

Tak například v kuchyni by měly být podlahy, které budou dobře omyvatelné, neboť právě v kuchyni dochází k největšímu znečištění podlahy, a to během vaření i stolování. Pokud bychom zde umístili nevhodnou podlahu, k jejímuž čištění je potřeba speciálních strojů, nebylo to nikterak příhodné.

Dřevěné podlahy

Výrobci dnes nabízejí v obchodech různé druhy podlah. Mezi nejoblíbenější a zároveň asi nekrásnější podlahy patří zcela určitě dřevěné podlahy. Ty jsou však poměrně náročné na údržbu a jsou tak spíše vhodné například do obývacího pokoje.

Další druhy podlah

Levnější variantou, která však na první pohled může vypadat k nerozeznání od dřeva, jsou různé plovoucí podlahy a laminátové podlahy. Laminát má tu výhodu, že se dá snadno udržovat v čistotě a zároveň podlaha z tohoto materiálu nevyjde nijak draho. Na výběr je navíc velmi široké spektrum barevných kombinací a vzorů. Laminátové podlahy jsou výbornou alternativou ke klasickým dřevěným podlahám.

Cenově výhodné podlahy

Mezi cenově dostupné patří bezesporu také PVC podlahy či vinylové podlahy, které jsou vhodné právě například od kuchyní či do koupelen, neboť se z nich dá veškerá nečistota velmi snadno odstranit.

Mezi méně využívané, avšak velmi atraktivní patří korkové podlahy, jež se vyznačují velmi dobrými tepelnými vlastnostmi. Přírodní materiál se navíc skvěle hodí například do interiéru chaty či chalupy.

Dbejte na kvalitu a výdrž materiálu

Ať už zvolíte jakýkoliv typ podlahy, pak vždy porovnávejte cenu s kvalitou materiálu a odolností materiálu. Rozhodně se vyvarujte špatného materiálu, neboť pokládání podlahy něco stojí a opravovat ji každý rok znovu a znovu by Vás mohlo přijít na nemalé peníze.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!