Odkazy

verze pro tisk

Jak se pozná kvalitní postel?

22. duben 2014

Abyste se každý den ráno probouzeli čerství, odpočatí a byli tak připraveni na perné chvilky, je nutné se především dobře vyspat. A to ne někde na gauči či ve vrzající posteli, ale na opravdu kvalitním lůžku. Postel hraje velkou roli v tom, jak výživný váš spánek bude. Proto je dobré vědět, jak se pozná skutečně dobrá postel a jakou variantu je nejlepší zvolit.

Nosnost postele určuje odolnost materiálů

Postel především musí být vyrobena z odolných materiálů, aby bez problémů vydržela tíhu vašeho těla. Jednotlivé spoje a celková konstrukce musí být naprosto pevné tak, aby se postel časem nerozviklala a nedocházelo právě třeba k jejímu vrzání.

Rozměry postele

Dalším důležitým aspektem je velikost postele. Na délku vždy volte takovou, která bude mít lůžko alespoň o dvacet centimetrů delší, nežli je výška vaší postavy. Na šířku je pak vhodné, pokud má alespoň kolem 70 centimetrů pro jednu osobu.

Pohodlí se pozná i dle matrace

V neposlední řadě hraje významnou roli matrace. Ta nesmí být příliš měkká ani tvrdá. Pokud je moc měkká, může dojít k nepřirozenému prohýbání těla. Přespříliš tvrdá matrace pak nepřispívá ke komfortu, člověk si na ní tak dobře neodpočine. Záleží však také na tom, na jakých matracích jste zvyklí spát, každému vyhovuje trochu něco jiného.

Dřevěné postele z masivu jsou dobrým řešením

Jak jsem již zmínil v úvodu, asi největší roli při výběru hraje kvalita materiálu. Z tohoto pohledu doporučuji zvolit dřevěné postele. Dřevo je jako přírodní materiál velmi příjemný, nezávadný a navíc zajišťuje dostatečnou stabilitu lůžka.

Co se týče stability, je nejlepším řešením zvolit dřevěné postele z masivu. Masivní dřevo, ať už se jedná o bukové, dubové či třeba borovicové, je mimořádně stabilní. Kromě toho ale oceníte i jeho dlouhou životnost a odolnost vůči poškození.

Kde pořídíte dřevěné postele?

Postele ze dřeva zakoupíte na webu Spime.cz. Ten prodává výrobky od ryze české rodinné firmy. K výrobě se používá výhradně český masiv, a to o šířce 4 nebo 8 centimetrů.

Zvolit si můžete z variant dřevěných postelí z dubu, buku, borovice, javoru, jasanu, olše či smrku, případně i dalších dřevin. Všechny produkty lze pořídit přímo přes zmíněný internetový obchod, po objednání vám je přivezou přímo domů.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!