Odkazy

verze pro tisk

Jak postupovat při zařizování obývacího pokoje: Výběr obývací stěny

2. říjen 2015

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností každé domácnosti. Mnozí z vás řeší problém s tím, že pokoj nemá příliš velké rozměry a nepůsobí tak útulně, jak byste si přáli. S tímto problémem jsem se potýkal v minulosti i já, takže s vámi podělím o to, jakých chyb se při zařizování obýváku vyvarovat.

Pozor na obývací stěnu

Obývací stěna tvoří jeden z pilířů místnosti. Slouží k ukládání a úschově drobných předmětů, jako prostor pro umístění televizoru, reproduktorů či Hi-fi soustavy, v neposlední řadě pak působí jako estetický doplněk. A právě z hlediska estetiky je potřeba ji vybírat velmi pečlivě. Zapomeňte na robustní masivní stěny. Zejména v okamžiku, kdy bydlíte v panelovém bytě, kde místnost není nijak zvlášť prostorná. Přednost dejte spíše drobnější stěně. Moderní obývací stěny navíc bývají členitější, nepůsobí jako jeden celek. Zajímavé informace o výběru obývací stěny se dozvíte na IDnábytek.cz nebo Nábytek-dnes.cz. Poslouží vám k inspiraci a poradí, jaký druh nábytku bude pro vaši domácnost nejvhodnější. Nákup pak můžete provést v eshopu T-nábytek.cz, který vám garantuje bohatý sortiment zboží, dopravu zdarma či například možnost výnosu nábytku do patra a montáž na místě.

Obývací stěny vybírejte ZDE

Barvy v obývacím pokoji

Obývací pokoj nesmí působit chladně a neosobně. Toho docílíte krom jiného i vhodným výběrem barev na stěny. Do obýváku se hodí spíše teplejší a veselejší barvy. Vyvarujte se ale příliš křiklavých barev a tónů, které by mohli mít spíše rušivý efekt.

Sedací souprava

V obývacím pokoji nesmí chybět místo k posezení. Klasikou je volba sedací soupravy. I v tomto případě se dá udělat chyba, zejména co se týče nevhodné velikosti a tvaru. Pro menší pokoje volte spíše menší rohové sedací soupravy, které se dají umístit ke stěnám místnosti a nezabírají tak volný prostor uprostřed pokoje. Zvažte i to, kolik osob ji bude využívat. Je zbytečné si pořizovat sedačku pro 8 lidí, kdy v domácnosti žijete sami a nechodí k vám příliš mnoho návštěv.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!