Odkazy

verze pro tisk

Jak a kde vybrat dokonalý rozkládací jídelní stůl z masivu

8. srpen 2016

Na trhu s nábytkem je nepřeberné množství výrobců a tím pádem i samotný výběr je velmi široký. Nejinak je tomu u stolů, které jsou k dostání v různých materiálech či tvarech. Na zakázku vám mohou vyrobit velké spektrum velikostí a není problém mít ani stůl v barvě dle výběru.

V podstatě můžeme rozlišit dva typy stolů: rozkládací a pevné. Ty rozkládací jsou vhodné především pro velké rodiny nebo častá setkání s přáteli. Kdykoliv si ho můžete rozložit a až návštěva odejde, zase ho složíte do menšího rozměru, který zabere méně místa.

Až budete vybírat vhodný jídelní stůl do vašeho domova, myslete i na to, že potřebuje více prostoru než ostatní nábytek. Budou u něj sedět lidé, a tudíž by kolem něj mělo být volné místo, aby mohl každý pohodlně odsunout židli a odcházet či přicházet ke stolu bez omezení. V případě rozkládacího stolu počítejte ještě s potřebným prostorem pro rozložení. I stolující potřebují dostatek místa, proto je vhodné připočítat přibližně 60-80 cm na šířku a 30-35 cm do hloubky pro jednoho. Stejně tak je důležité nezapomínat na místo pro odložení hrnce, mísy se salátem nebo nějaké ozdoby či dekorace (váza, svíčka, apod.). Tento prostor zabírá asi 30 cm uprostřed stolu. Důležitá a často opomíjená je výška stolu. Pod stůl se musí vejít židle, a také stolující.

Pro kupujícího je důležitý také tvar stolu. Ten může být čtvercový, obdélníkový, kulatý i oválný. U rozkládacího stolu můžete mít ze čtvercového obdélníkový a z kulatého ovál. Materiál volte tak, aby byl příjemný na dotek a dobře se udržoval. Také by měl něco vydržet a nejlépe, aby šlo případné poškození znovu opravit. Samozřejmě by měl ladit s ostatním vybavením interiéru.

Asi nejoblíbenějším materiálem je masiv, a tak mezi nejoblíbenější jídelní stoly patří právě rozkládací jídelní stoly z masivu. Vyhledávané jsou i stoly z dřevotřísky potažené přírodní dýhou nebo stoly v imitaci dřeva v podobělaminátu. Moderní domácnosti mají v oblibě stolyskleněné nebo různé kombinace uvedených materiálů. Za nejkvalitnější materiál a známku luxusu je však stále považován právě masiv. Velkou výhodou tohoto materiálu je jeho obnovitelnost. Dá se v případě poškození renovovat. Jedná se o ideální materiál a v rozkládací variantě naprosto nepřekonatelný a vhodný do každé kuchyně. Stoly v prvotřídní kvalitě u nás vyrábí i česká společnost Rott.

Značka Rott do každé domácnosti

Společnost Rott vyrábí kvalitní jídelní stoly z masivu a patří k předním výrobcům nábytku na českém trhu. Jejím hlavním zaměřením jsou právě rozkládací jídelní stoly, které se mohou stát praktickou a velmi designově vyvedenou součástí ve vaší domácnosti.

Stůl

Vyrábí se různá provedení – obdélníkové, čtvercové, oválné i kulaté. Prodávají se různé rozměry a všechny se dají rozkládat.

Masivní stoly Rott jsou vyráběny pouze z vybraného masivu, který zaručuje dlouholetou životnost. K výrobě se používá dřevo dubové, bukové či ořechové, které dodávají čeští i zahraniční dodavatelé. Dováží se například ze Severní Ameriky, Itálie či Německa. Všechny stromy mají certifikaci PEFC (plně obnovitelný zdroj).

Bukové i dubové stoly si můžete nechat bělit nebo mořit do vámi požadovaného odstínu, pouze povrch jídelních stolů z ořechového dřeva není možné tímto způsobem dále upravovat, zanechává se v přírodní barvě. Kromě toho mohou být stoly podle požadavků zákazníků dále lakovány, olejovány nebo voskovány, a to jak z estetických důvodů, tak kvůli jejich větší odolnosti. U divokého dubu a jádrového buku nabízí firma Rott možnost vycínování suků. Speciální nabídkou je možnost navazující kresby dřeva.U stolů od rozměru 160 x 80 cm je možné prosklenínebo mohou být navíc opatřeny dekoračním boxem.

Rozkládání je možné buď pomocí důmyslně promyšleného a propracovaného výsuvného rozkládacího systému, pomocí rozkládacího systému ukrytého v šuplíku a pomocí nástavné či přídavné desky.

Kolekce WoodArt

Kromě zmíněných výrobků lze zakoupit kus nábytku, který si zachoval svou originální surovou podobu. Nesmíme totiž zapomenout, kde má dřevo svůj původ, že bylo součástí stromu a v jeho jedinečné podobě ho můžeme přenést i do své domácnosti. Stejně jak v lese strom roste desetiletí, mohou nám výrobky z něj při správném zacházení vydržet po několik generací.

undefinedalt="null"> Pro kolekci masivních stolů WoodArt se využívá dřevo letního a zimního evropského dubu, evropských ořešáků a tmavšího ořechu ze Severní Ameriky – vždy v surové podobě. Sami si můžete zvolit rozměry, povrchové úpravy a jiné detaily (různé možnosti seříznutí hran desky, možnost tmelení či cínování suků a prasklin, tvar a barva nohou a mnoho dalšího...), výrobci však už nemohou ovlivnit kresbu desky, která je právě tím jedinečným.Všechny stromy mají certifikaci PEFC (plně obnovitelné zdroje).

Ceník rozkládacích jídelních stolů značky Rott naleznete na stránkách www.rottdesign.cz. Osobně se na výrobky můžete přijít podívat do kamenných prodejen, z nichž jedna je v centru Prahy a druhá v obci Hromnice na Plzeňsku.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Linda

pátek, 18. listopad 2016
11:08

Skvělý článek :) my si koupili tento stůlhttps://www.mt-nabytek.cz/41542-rustikalni-jidelni-stul-meryl-8.htm je z masivu a rozkládací, protože se u nás často konají rodinné oslavy a přátelské sešlosti :) skvělý výběr mají tadyhttps://favi.cz/produkty/kategorie/jidelni-stoly je to super stránka na nábytek a navíc tam mají nádherné inspirace :) zrovna budeme rekonstruovat kuchyň podle této inspiracehttps://favi.cz/inspirace/album/349-soukromy-byt-praha/3288


posted by: Linda (linda.k85(a)seznam.cz) [Odpovědět]